Звільнені британці розповіли про російський полон: “Катували струмом, різали, інсценували страту”

Звільнені бійці-іноземці після повернення на батьківщину розповіли про тортури та знущання у російському полоні. Окупанти піддавали їх фізичним і психологічним тортурам, що часом тривали кілька годин. Полонених не тільки катували електрострумом, завдавали їм ножових порізів, а й проводили їх через імітацію страти.

22 вересня пані посол Великої Британії Мелінда Сіммонс розповіла, що під час обміну полоненими вдалося звільнити також й п’ятьох громадян Великої Британії — Ейдена Есліна, Шона Піннера, Джона Гардінга, Ділана Гіллі та Ендрю Гілла. Ще один британець, на жаль, до визволення не дожив — 7 вересня росія повернула тіло Пола Юрі, як повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець, з явними слідами тортур.

Як розповів журналістам Daily Mail Джон Гардінг, окрім постійного фізичного побиття його катували “телефоном” — змушували повертати набірний диск, з кожним обертом якого він отримував удар струмом. Він також розповів, що кати не мали мети таким чином отримати якусь інформацію. За його словами, “вони робили це заради забави”. Гардінг також розповів, що його змусили записати прощальне відео для доньки, нібито, перед розстрілом.

Ейден Еслін потрапив у полон у Маріуполі, а потім у Донецьку його “засудили до смертної кари”. В інтерв’ю він розповів, що в полоні його різали ножем і теж інсценували виконання “смертного вироку”.

За словами Гардінга, бойовики не сказали полоненим, що їх везуть на обмін. Перед визволенням їх спочатку майже добу везли кудись на дні кузова вантажівки, обмотаних скотчем і з зав’язаними очима. Якимось чином полоненим вдалося дізнатися, що вони вже в росії. Чоловік вважав, що їх везуть на розстріл, а тіла хочуть заховати.

Та британців доправили до Саудівської Аравії. На борту літака вони вперше за кілька місяців змогли поїсти “справжню їжу” — яловичину, рис, курку та млинці з начинкою. Після прибуття до країни їм надали медичну допомогу.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”