Жебрівський: “Жодна розвідка світу не могла спрогнозувати, що українці будуть битися. Але ж українець – це завжди воїн по духу”

Минув рік з початку широкомасштабної війни з московією. Кореспонденти “Українського репортера” поцікавилися, яким він видався для президента військово-цивільної спілки “Бойове Братерство України” Павла Жебрівського.

-Це був рік поту, крові, важкої роботи. І він, мабуть, є роком відкриття в Україні української нації (і не тільки для всього світу), але і для українців, – розповідає Павло Іванович. – Жодна розвідка світу не могла спрогнозувати, що українці будуть битися. Я не пам’ятаю, на якому саме ютюб-каналі з’явився матеріал, у якому польський історик сказав про те, що розвідки помилилися тому, що у нас – постінформаційне суспільство і всі бачать картинку: якщо в інтернеті щось є, то люди сприймають за данність.

Як таку карткову так звану другу армію світу московитів сприймали через картинки-поради, так і дивилися на свою Україну й українці, як їх сприймають у світі. І власне у цьому напрямку, як сказав польський історик, потрібно було заглибитися в архетип українців, повернутися в українську історію.

І він говорить те, що завжди говорю я: українець – це завжди воїн по духу. Отож цей польський дослідник і  каже, що українці завжди воювали, вони люблять воювати.

Їх досить тривалий час представляли як гречкосіїв, зрештою ким завгодно, в тому числі й романтиками. Але не воїнами. Насправді ж, якщо повернутися навіть у княжу добу, то українець – це воїн, себто той, хто б’ється до останього. І власне це, по перше, відкриття української нації для світу і відкриття самих українців. По друге: це – піт, кров і важка робота української нації із супротиву московитам. Це той рік, який ми прожили.

Cьогодні, 21 березня, у Павла Івановича Жебрівського День народження! Редакція “Українського репортера” щиро вітає справжнього патріота, мужнього воїна! Зичимо постійного переможного настрою, який Ви, Павле Івановичу, повсякчас утверджуєте серед українців, великого оптимізму в бойові успіхи наших Збройних Сил, невичерпної наснаги в повсякденній, подвижницькій праці та в усіх справах заради благословенної України! Подальшої Божої опіки та ласки! Нехай Всевишній завжди оберігає Вас! Вдячні Вам за те, що разом з бойовими побратимами стали в оборону країни! Многая літа! Міцного козацького здоров’я!

Дивіться дві частини інтерв’ю з Павлом Жебрівським:

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”