Зеленський зі згарища у Харкові просив Байдена і Сі приїхати на саміт миру

Президент України Володимир Зеленський закликав лідерів США та Китаю Джо Байдена і Сі Цзіньпіна особисто приїхати на саміт миру, який Україна організовує у Швейцарії 15-16 червня.

Про це повідомляється на сайті президента.

“Будь ласка, підтримайте Саміт миру своїм персональним лідерством та участю”, – попросив президент, стоячи серед спалених книжок і руїн харківської друкарні, яку нещодавно знищила російська ракета.

Він заявив, що росією керують люди, які “хочуть зробити нормою” спалені міста.

“Немає нації, яка здатна зупинити таку війну лише своїми зусиллями. Потрібна участь лідерів світу”, – зазначив Зеленський у зверненні, яке записав англійською.

За його словами, потрібна участь лідерів, яких росія не зможе обманути.

Зеленський для свого звернення обрав Харків, який у ці дні переживає жахливі обстріли. Напередодні влучили у гіпермаркет і в центр міста, де загинули 17 людей, десятки постраждали. Кілька днів тому розбомбили друкарню, де у відео стоїть Зеленський. Там загинули семеро людей. Згоріли близько 50 тисяч книг.

“Ми не хочемо, щоб, так само як ці книжки, згорів Статут ООН. Сподіваюся, не хочете й ви. Будь ласка, проявіть ваше лідерство в наближенні миру – дійсно миру, а не паузи між ударами”, – просив президент України.

Україна разом зі Швейцарією готує Саміт миру, який заплановано у цій країні на 15-16 червня. Понад 80 держав вже підтвердили свою участь.

Зеленський присвятив звернення саме США і Китаю, які, за його словами, “поки що осторонь” цієї події.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *