Зеленський оголосив про створення нового альянсу у сфері озброєння

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення альянсу оборонних індустрій. До неї можуть приєднатися виробники зброї та військової техніки з усього світу, при цьому перші 13 компаній вже стали учасниками.

Про це заявив глава держави під час Форуму оборонних індустрій.

“Сьогодні на цьому форумі ми оголосимо про створення альянсу оборонних індустрій – альянсу, який цінує міжнародне право та вміє працювати для реального захисту міжнародного права, безпеки. І я говорю не тільки про Україну, а про безпеку будь-якої нації у світі від будь-якої агресії”, – заявив Зеленський.

За його словами, Україна розробила відповідну базову декларацію, як основу альянсу. І до неї можуть приєднатись виробники зброї та військової техніки з усього світу, які “поділяють намір дати реальний захист від агресій у ризикованих умовах сучасності”.

“Сьогодні на старті цю декларацію вже підписало 13 визначних компаній, які готові разом з Україною будувати новий арсенал вільного світу”, – розповів Зеленський.

Крім того, глава держави оголосив – Україна розробляє спеціальний економічний режим для оборонно-промислового комплексу.

“Щоб дати всі можливості реалізувати свій потенціал кожній компанії, яка працює заради оборони в Україні та з Україною, або яка хоче прийти в Україну”, – додав Зеленський.

В Україні проходить Форум оборонних індустрій за участі українських та іноземних виробників зброї. Захід покликаний зафіксувати досягнення нашого оборонно-промислового комплексу.

Україна має на меті продемонструвати те, що вже вміє та розглянути те, що може додати до можливостей, зокрема через створення нових виробництв в країні, через локалізацію з партнерами.

Як повідомляли в МЗС, у Форумі беруть участь щонайменше 165 оборонних компаній з 26 країн.

Серед учасників форуму і генсек НАТО Єнс Столтенберг. Який відзначив винахідливість української оборонної промисловості та заявив, що “зброя для України – це шлях до миру”.

Додамо, що для участі у Форумі також до Києва приїхав і міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню. Він прибув із делегацією представників компаній, що спеціалізуються на виробництві військової техніки.

Вже відомо, що Україна уклала близько 20 угод з французькими оборонними підприємствами.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *