Затримали зрадника, який навів ворожі ракети на будівлю Харківської обласної адміністрації

В ході спецоперації контррозвідка Служби безпеки затримала у Харкові заздалегіль впровадженого фсб агента, який розвідував позиції українських військ на східному фронті.

Крім того, зловмисник передавав окупантам геолокації міської інфраструктури. Саме за його «наводкою» агресори здійснили ракетні удари по будівлі обласної державної адміністрації та ще сімох цивільних об’єктах.

Для передачі координат загарбникам, він використовував заздалегідь відпрацьовані закриті канали електронного зв’язку.

Розвіддані переправляв у вигляді текстових файлів з детальним описом об’єктів та інформацією щодо перебування в них людей.

За даними слідства, зрадником є колишній працівник правоохоронних органів, який був завербований кадровим співробітником фсб під час перетину російського кордону у 2019 році.

Після отримання оперативного псевдоніму та проходження інструктажу, зокрема щодо заходів конспірації, зловмисник був переведений в «режим очікування».

Після початку повномасштабного вторгнення рф, на зв’язок з ворожим агентом вийшов його російський «куратор» і поставив завдання щодо проведення розвідувально-підривної діяльності на сході України.

У разі успішного виконання вказівок окупантів, вони обіцяли «вивести» свого поплічника на територію росії і оформити громадянство країни-агресора.

Втім, співробітники Служби безпеки завадили цим «планам» і затримали зловмисника. Під час обшуку за його місцем проживання, правоохоронці вилучили протипіхотні міни, вогнепальну зброю з боєприпасами та радіостанції.

Також, у помешканні затриманого виявлено комп’ютерну техніку та засоби зв’язку з доказами таємної переписки з представником спецслужб рф.

Наразі ворожому агенту повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

За сукупністю вчинених злочинів, йому загрожує довічний строк позбавлення волі.

Інформація СБУ.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”