За швидкою процедурою розпочнеться конфіскація майна зрадників та колаборантнтів

В Україні готують до впровадження новий швидкий механізм конфіскації майна політиків, чиновників або просто багатих людей, які стали колаборантами або напряму працювали на Росію, або є російськими чиновниками.

Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська в ефірі інформаційного телемарафону, йдеться в новинах. “Реальний механізм, який дозволяє ефективно та законно вилучати активи громадян, колаборантів, або росіян, російського бізнесу, який спонсорує державу-терориста, державу-агресора. Він з’явився в Україні лише нещодавно, кілька тижнів тому. І зараз такий механізм розпочинає свою масштабну імплементацію”, – поінформував Малюська.

Міністр юстиції наголосив, що новий механізм конфіскації майна в Україні буде зрозумілим, простим та ефективним.

“Спочатку РНБО застосовуватиме санкції до певного кола суб’єктів, які загрожують територіальній цілісності та безпеці нашої держави. Це може бути як бізнес юридичної особи, так і фізичні особи, наприклад, політики чи чиновники, чи просто багаті люди, які собі дозволили колабораціонізм, або ж напряму працювали на Росію або ж є чиновниками російськими. Щодо таких осіб збирається доказова база щодо їх співпраці з Росією чи підтримки російської агресії”, – зазначив Малюська.

Міністр юстиції додав, що одразу після цього Міністерство юстиції подає документи до Вищого антикорупційного суду.

“Вищий антикорупційний суд розглядає справу. Такий розгляд триватиме не більше 5 робочих днів. Відповідно, це буде швидкий розгляд, там є часові ліміти. А також процедурні механізми, які забезпечують неможливість затягування судового процесу. Після набранням чинності рішення ВАКС майно переходитиме в дохід держави”, – сказав міністр.

Читайте також: За “визначні заслуги” в обороні України міністр Кузьмук нагороджував зрадника Азарова пістолетами

“Український репортер” нагадує: у 2016 році у Києві поліція  натрапила на схованку Азарова – речі колишнього прем’єра-втікача хтось тримав у квартирі в Дарницькому районі. Попередня оцінка цього краму – п’ять мільйонів доларів США.

Тут і нагородна зброя, картини, десятки ікон та релігійних книг, датованих 19 століттям, оригінали (відповідно до висновків експертів) творів живопису Іллі Рєпіна, Василя Тропініна та Нікоса Сафронова. А ще – столове срібло, пам’ятні монети, козацька шабля, а також гроші.

“Скарби” Азарова були запаковані у господарчі валізи. Вони можуть стати речовим доказом у кримінальних провадженнях, де фігурує Азаров, стверджувала поліція.

Майже шість років минуло з тих пір, однак досі ці коштовні речі Азарова не конфісковано у дохід держави.

Читайте також: Золотий вагон у лігві Медведчука. Що приховував від українців покидьок і зрадник (+відео)

 

Редакція

Редакція “Українського репортера”