За що затримано керівника Броварської районної військової адміністрації

350 тисяч гривень за внесення до системи «Шлях» – затримано начальника військової райадміністрації Київщини та його радника.

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури викрито та затримано начальника однієї з районних військових адміністрацій Київської області та його радника за фактом одержання неправомірної вигоди. Вони налагодили схему вимагання неправомірної вигоди з представників благодійних організацій за внесення даних про водіїв до інформаційної бази, що надає можливість безперешкодного виїзду за кордон.

Обох фігурантів затримали після отримання ними 350 тис грн, їм повідомлено про підозру та вирішується питання про обрання запобіжних заходів, інформує прокуратура Києва.

Голова Київської ОВА Олексій Кулеба зазначив, що йдеться про т.в.о. РВА у Броварах.

За його словами, всі правопорушники, незалежно від займаної посади, повинні бути покарані, зокрема в умовах війни.

“Моя позиція принципова – в умовах війни в державі, незалежно від займаної посади, всі правопорушники мають бути виявлені. Їх покарання буде невідворотним”, – прокоментував Кулеба.

Очільник Броварської адміністрації Павло Прокочило. Його затримано.

Згідно із офіційними даними, Броварську РВА тимчасово очолює Проскочило Павло Іванович.

Коментар із соцмереж:

А ТИМ ЧАСОМ У СУДІ МІСТА ПЕРЕЯСЛАВ

Переяславський міськрайонний суд (суддя Рева) оголосив вирок і визнав Ростислава Скуратівського (зять покійного мера Гостомеля Юрівя Прилипка) винним у вчиненні злочину, передбаченого ст.369-2 КК України із покаранням у вигляді штрафу у розмірі 93500 грн. Це корупційний злочин. При цьому суд повернув засудженому і його родині 1900 доларів, 2000 гривень, а також 16000 євро і скасував арешти на гектари землі і нерухоме майно, повідомляє мешканець Гостомель, громадський активіст Віталій Купрій.

Ростислав Скуратівський. Шампанське – в студію!

Нагадаємо: наприкінці 2021 року СБУ повідомила, що на Київщині  викрито групу осіб, які за 600 тисяч доларів  (на світлині нижче) обіцяли бізнесмену передати у приватну власність земельну ділянку площею 1,2 гектара на території об’єднаної територіальної громади.


За даними СБУ, шахрайська схема незаконного заволодіння грошовими коштами підприємця під час виділення земель лісового фонду. До оборудки причетні двоє зловмисників, один з яких перебуває у родинних зв’язках з посадовою особою ОТГ.

Хоч спецслужба і не називала прізвище родича голови ОТГ Юрія Прилипка, однак у ЗМІ написали, що це – Ростислав Скуратівський.

Cлідство зібрали докази, що ділки пообіцяли комерсанту, який планував побудувати торгівельний центр, вирішити питання з виділенням земельної ділянки під цю забудову на території зазначеної ОТГ.

За даними правоохоронців, $600 тисяч зловмисники обіцяли передати у приватну власність 1,2 га землі та «протягнути» це питання через дві сесії тергромади. А у подальшому пропонували комерсанту придбати ще майже 40 гекатрів, які Держлісфонд України нібито передасть на баланс ОТГ.

Тоді ж затримали двох фігурантів у порядку ст. 208 КПК одразу після передачі їм першої частини грошових коштів у сумі $300 тисяч за перший «етап» домовленостей.

Черговий транш ділки мали отримати після проведення засідань ОТГ, на якій би затвердили дозвіл з розробки землевпорядницької документації та передачі ділянки у приватну власність.

Двом фігурантам було оголошено про підозру за ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального кодексу України.

І ось у вересні 2022-го в Переяславі відбувся суд. Як бачимо, стаття ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального кодексу України кудись “зникла”, “розчинилася”. Натомість Скуратівського було засуджено за досить м’якою статтею – 369-2 КК України із покаранням у вигляді… штрафу у розмірі 93 500 грн. Громадський активіст, юрист Віталій Купрій має свої версії, чому так сталося. Думається, навряд чи на таку супердивну “гуманність” в умовах війни відреагує Генпрокурор. Не виключено, що подібну “гуманність” суд проявить і до очільника Броварської адміністарції. Поживемо -побачимо.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”