З України вивезли 28 мільйонів доларів у валізах. Чи працює у країні митниця?

СБУ взялася за митників, які дозволили вивезти з України без декларування понад 28 мільйонів доларів  у валізах.

Співробітники Служби безпеки України розслідують факти незаконного переміщення через державний кордон великого обсягу готівкових коштів. Зокрема, іде збір доказової бази щодо протиправного вивезення з України 28 млн доларів США та 1,3 млн євро.

За наявною інформацією, ці готівкові кошти були запаковані у валізи та переміщені за один раз через «зелений коридор» пункту пропуску Закарпатської митниці.

Такий спосіб вивезення коштів суперечить українському законодавству, тому що через «зелений коридор» (без декларування) можна вивозити не більше 10 тис. доларів США за раз.

Більше того, співробітники митниці не мають права пропустити автомобіль без його попереднього огляду. Тому виявивши гроші, повинні були конфіскувати їх, як це передбачено законодавством.
Співробітники СБУ провели серію обшуків у митному посту «Лужанка» Закарпатської митниці та в місцях проживання фігурантів справи.

У рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем) вирішується питання щодо повідомлення про підозру.

Наразі триває масштабна робота над збором доказової бази та притягненням до відповідальності усіхпричетних осіб.

Заходи з викриття схеми проводили співробітники Головного управління з протидії системним загрозам управлінню державою СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора, інформує СБУ.

За даними джерела “Української правди”, йдеться про мільйони готівки, вивезені дружиною колишнього нардепа від “Народного фронту” Ігоря Котвіцького.

Анастасія Котвицька (дівоче прізвище Кучер) – дружина колишнього нардепа від “Народного фронту” Ігоря Олександровича Котвицького. Якого, своєю чергою, називають бізнес-партнером екс-міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

14 березня 2022 року на пункт “Вилок” Закарпатської митниці прибув автомобіль Opel Vivaro. За кермом, а також як один з пасажирів перебували громадяни Угорщини. Іншими пасажирками виявились Анастасія Котвіцька і її мати Галина Кучер.

При перетині українського кордону вказані особи жодних коштів не задекларували, а українські митники огляду речей не провели.

Однак за даними джерел УП, згодом виявилося, що Котвіцька на території митного посту, ймовірно, “Тисабеч” (Угорщина) все ж таки задекларувала 28,8 млн доларів і 1,3 млн євро, оскільки їх знайшли угорські митники.”

З Вікіпедії. Ігор Олександрович Котвіцький (нар. 24 січня 1970, Харків) — український бізнесмен і політик. Народний депутат України VIII скликання (фракція «Народний Фронт»). Член Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Раніше — депутат Харківської обласної ради (з 2006 по 2014 роки). У вересні 2015 року рядом ЗМІ був названий найбагатшим депутатом ВРУ, після того, як стало відомо, що він у декларації на сайті ВРУ вказав суму на рахунках в 970 млн гривень.. Журналіст Дмитро Гнап 6 жовтня 2015 повідомив, що помічником депутата є відомий кримінальний авторитет Олександр Павлюченко, якого знають на Полтавщині, як кримінального авторитета з прізвиськом Саша «Браслєт».

Редакція

Редакція “Українського репортера”