Єврокомісія та Польща запускають проєкт із повернення викрадених окупантами українських дітей

Європейська комісія спільно з Польщею започатковують ініціативу з пошуку та повернення українських дітей, які були викрадені або примусово вивезені до російської федерації.

Про це заявив під час пресконференції заступник голови МЗС Польщі Шимон Шинковський вель Сенк, передає The First News.

За словами Шинковського, ініціатива зокрема полягатиме у ефективному зборі доказів депортації та притягненні винних до відповідальності.

Речниця Єврокомісії Дана Спінант на брифінгу у Брюсселі також підтвердила, що Єврокомісія спільно з Польщею запускає ініціативу за підтримки агентств ООН.

«Єврокомісія та Польща започатковують нову ініціативу за лідерства президента Єврокомісії фон дер Ляєн та прем’єр-міністра Польщі Моравецького щодо повернення українських дітей. Ви знаєте про драматичну ситуацію з українськими дітьми, які були викрадені росією та вивезені для всиновлення. Від початку повномасштабного вторгнення, за попередніми оцінками, тисячі українських дітей були депортовані в росію. Викрадення українських дітей є величезною соціальною проблемою, трагедією та злочином», – наголосила речниця ЄК.

Вона зазначила, що за підтримки агенцій ООН європейські фахівці збиратимуть інформацію й докази, аби повернути викрадених українських дітей на Батьківщину та притягнути до правосуддя причетних до скоєння цих злочинів.

Речниця Єврокомісії додала, що детальна інформація про ініціативу буде представлена за кілька днів.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”