Як і сто років тому: вкрадені телевізори, килими й екскременти у вітальні. Так діяли більшовики у 1919 році

Армія путіна поводиться в Україні так само, як вчиняли тут російські більшовики сто років тому.

Як повідомляє НВ, у місті Чернігові, за спогадами очевидця, тривало повальне пограбування. Про події березня 1919 року в Чернігові згадував місцевий житель Дмитро Країнський. — З будинків і квартир виносили буквально все, що становило бодай якусь цінність.

Майже біля кожного будинку стояли візники, підводи, автомобілі, вантажівки, на які накладали скрині, пакунки, одяг, білизну, цілі сувої та відрізи матерії, самовари, посуд і навіть дрібнички: свічники, канделябри, чорнильниці, лампи, шкатулочки…

Це робилося на законних підставах за вказівкою з москви. У мешканців відбирали надлишки. Надвечір цілі обози з відібраними у мешканців речами тяглися до вокзалу».

Автор цих спогадів Дмитро Країнський походив з дворянської родини і служив у Чернігові інспектором закладів ув’язнення. У місті мав неабиякий авторитет, бо ще й керував музичним училищем, опікувався міським оркестром та й узагалі був щедрим до нужденних.

Коли Чернігів і Київ вдруге захопили російські більшовики, Країнського попри його неблагонадійність для червоної влади навіть залишили на посаді – за нього замовили слівце місцеві колаборанти загарбників.

 

Редакція

Редакція “Українського репортера”