Володимир Зеленський: росії не місце у G20 через шантаж світу продовольством

Президент України Володимир Зеленський вважає, що зрив росією експортної зернової ініціативи, що може спричинити голод на кількох континентах, доводить, що росії не місце у “Великій двадцятці”. Про це Зеленський сказав у вечірньому відеозверненні.

“Як росія може бути серед інших у G20, якщо вона свідомо працює на голод на кількох континентах? Це нонсенс. росії не місце у “двадцятці”, – сказав він. Зеленський зазначив, що на таку заяву росії потрібна жорстка міжнародна реакція як на рівні ООН, так і на інших рівнях, зокрема й на рівні “Великої двадцятки”.

Президент нагадав, що росія почала свідомо загострювати продовольчу кризу ще у вересні, коли заблокувала рух суден з українським продовольством і вважає, що рф вже у вересні ухвалила рішення заблокувати експорт українського продовольства. Він зазначив, що від вересня й по сьогодні в зерновому коридорі накопичилося вже 176 суден, які не можуть пройти за своїм маршрутом, деякі зерновози очікують уже понад три тижні. “Це абсолютно свідома блокада росії. Це абсолютно прозорий намір росії повернути загрозу масштабного голоду для Африки, для Азії. От буквально сьогодні понад 2 мільйони тон продовольства стоять у морі. Це означає, що для більш ніж 7 мільйонів споживачів реально погіршився доступ до продовольства. Алжир, Єгипет, Ємен, Бангладеш, В’єтнам, інші – дуже різні країни, з різних частин світу… Але вони всі однаково можуть бути дестабілізовані через це російське рішення заблокувати експорт”, – сказав він.

Зеленський також підкреслив, що росія мінімум двічі протягом часу дії зернової ініціативи завдавала ударів по Військово-Морських силах України, які гарантують безпеку “зерновому коридору”. Він додав, що усі партнери бачать штучну чергу із суден і що навіть судна із зерном, які законтрактовані в межах Продовольчої програми ООН для найбідніших країн, не отримують гарантованої можливості проходу морським маршрутом.

“Але чому це якась купка осіб десь у кремлі може вирішувати, чи буде їжа на столах у людей у Єгипті або в Бангладеш? Що це таке? Світ має силу, щоб захистити людей від цього”, – наголосив президент. Зеленський також підкреслив, що Україна була і може бути й надалі одним із гарантів глобальної продовольчої безпеки, російські терор і шантаж мають програти, людство має перемогти.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”