Війна в Україні буде однією з головних тем на форумі в Давосі

Тема війни в Україні буде однією з головних на Всесвітньому економічному форумі у Давосі (Швейцарія).

Про це під час заяви для ЗМІ в понеділок у Варшаві після зустрічі у президентському палаці з главою польського уряду Дональдом Туском заявив президент Польщі Анджей Дуда, повідомляє Укрінформ.

“Думаю, що як і торік, справа України також домінуватиме і цього року (на форумі в Давосі – ред.). Це сьогодні одна з найважливіших тем: щоб війна завершилася перемогою України”, – підкреслив Дуда.

Він додав, що ця перемога полягатиме в реалізації мирного плану Президента Володимира Зеленського, який передбачає повернення Україні окупованих росією територій і відновлення суверенітету України у міжнародно визнаних кордонах.

Дуда повідомив, що в Давосі відбулися переговори щодо Формули миру на рівні радників з питань національної безпеки та зовнішньополітичних радників, у якій узяв участь голова Бюро міжнародної політики при президентові Польщі Мєшко Павляк. Президент РП зазначив, що в цих зустрічах бере участь усе більше країн, що є “добрим сигналом”. Він підкреслив, що ще 17 країн приєдналися до цієї ініціативи, де триває пошук розв’язання складної ситуації в Україні.

Дуда також поінформував, що під час свого візиту до Давоса він матиме низку зустрічей в межах функціонування “Дому України”. Зокрема, він зауважив, що візьме участь у виставці, присвяченій цивільним жертвам російських злочинів в Україні.

“Я братиму участь у відкритті цієї виставки, щоб якомога більше учасників форуму відвідало її, адже важливо усвідомлювати драматизм ситуації в Україні”, – наголосив польський лідер.

Дуда перебуватиме в Давосі з 16 по 18 січня. Зокрема, ввечері 16 січня він візьме участь у відкритті виставки, що висвітлює російські воєнні злочини в Україні, а зранку 18 січня – в українському сніданку.

Нагадаємо, що  у Давосі стартував Всесвітній економічний форум. 54-та щорічна зустріч Всесвітнього економічного форуму, яка триватиме до 19 січня, буде скликана під темою “Відновлення довіри”, щоб забезпечити важливий простір для того, щоб зробити крок назад і зосередитися на фундаментальних принципах довіри, включно з прозорістю, послідовністю і підзвітністю.

Президент України Володимир Зеленський 15 січня розпочав робочий візит до Швейцарської Конфедерації, де зустрінеться з головами обох палат парламенту, лідерами партій та президентом Швейцарії, візьме участь у Всесвітньому економічному форумі та проведе низку двосторонніх зустрічей.

Також повідомлялось, що 16 січня на щорічному Всесвітньому економічному форумі в Давосі заплановано виступ президента України Володимира Зеленського.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *