Відправлення військових НАТО для підготовки бійців ЗСУ не призведе до ескалації

Глава уряду Естонії Кая Каллас не бачить ризику прямого конфлікту з Росією, якщо союзники відправлять свої війська в Україну для навчання її солдатів. Таку заяву вона зробила в інтерв’ю виданню Financial Times.

Каллас зазначила, що деякі країни “вже навчають солдатів на місцях” і роблять це на свій страх і ризик. За її словами, якщо навчальний персонал зазнає нападу з боку російських військ, це не призведе до автоматичного спрацьовування пункту 5 статті НАТО про взаємну оборону.

“Я не можу собі уявити, що якщо там хтось постраждає, то ті, хто послав своїх людей, скажуть: “Це п’ята стаття. Давайте…бомбити росію”. Це не так. Так що ці побоювання необґрунтовані”, — заявила Каллас.

Прем’єр-міністрка Естонії вважає, що допомога в навчанні українських військових на території самої України, а не в інших частинах Європи, не призведе до ескалації.

“Російська пропаганда зводиться до війни з НАТО, тому їм не потрібні виправдання. Що б ми не робили на нашому боці. Якщо вони захочуть напасти, вони нападуть”, — констатувала прем’єр-міністрка Естонії.

Читайте також: Естонія надасть Україні кошти для зміцнення кіберпростору — деталі

Нагадаємо, раніше парламент Естонії ухвалив закон, який дозволяє передати заморожені російські активи Україні. Кошти мають піти на компенсацію збитків, завданих унаслідок агресії росії.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *