Василь Грицак: кожен злочин окупантів задокументовано (+відео)

З 2014 року через катівні терористів ОРДЛО пройшли 3 тисячі 224 особи, яких удалося звільнити завдяки спільним зусиллям СБУ, військових, волонтерів та громадських активістів.

Про це повідомив голова СБУ Василь Грицак на спільному брифінгу з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним для представників дипломатичного корпусу.

Захід, на якому йшлося про злочини Росії, а також її окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях України, приурочено до Міжнародного дня підтримки жертв катувань, що відзначається 26 червня.

«СБУ з перших днів протистояння російської агресії розпочала документування фактів нелюдського поводження російських військових з українськими військовими та добровольцями, які потрапили в полон, а також із жителями Донбасу, котрі виступили проти окупаційної влади», ‒ розповів голова СБУ.

Він повідомив: «Сьогодні ми презентуємо перші шість збірок зі свідченнями 435 осіб, укладені на основі опитування наших громадян – колишніх заручників в ОРДЛО. Це документальні матеріали, тут немає літературної обробки».

СБУ також готує збірку свідчень про застосування ФСБ та поліції РФ тортур і фізичного насильства проти громадян України в анексованому Криму.

На непідконтрольній українській владі території ОРДЛО утримується ще більше сотні заручників, до яких російська  окупаційна адміністрація не допускає міжнародних правозахисників.

«На жаль, переговори зі звільнення українських громадян, свідомо блокуються Росією задля тиску на Україну. І для нас важливе значення має міжнародна підтримка світових лідерів. Саме завдяки такій підтримці було звільнено багатьох політичних в’язнів», ‒ наголосив Василь Грицак.

Захисники України та звичайні громадяни, які пережили страшні катування, потребують підтримки світових правозахисних організацій для подання матеріалів в міжнародний суд. СБУ готова надати відповідні матеріали представникам усіх міжнародних інституцій, які можуть допомогти донести правду про злочини РФ в Україні.

 

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *