В Україні дві тисячі полонених, які можуть дати свідчення про злочини Росії

Україна захопила дві тисячі російських військовополонених, які можуть дати свідчення про злочини Росії, заявив президент України Володимир Зеленський.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

«Всі розуміють, що відбувається. Є вже дві тисячі полонених, є свідки, є відеосвідчення і все, що вони сказали без тиску. Всі, хто забрали життя в людей ні за що на нашій землі, повинні бути покарані», – сказав Зеленський під час бесіди з прокурором Міжнародного кримінального суду Карімом Ханом.

Під час розмови український лідер наголосив, що жодний військовий злочин чи злочин проти людяності, вчинений внаслідок агресії Росії проти України, не має залишитися безкарним.

Кожен винний має бути притягнутий до міжнародно-правової та кримінальної відповідальності від виконавців до військово-політичного керівництва країни-агресора, додав він.

Раніше Зеленський у зверненні закликав російських солдатів та офіцерів здаватися. За його словами, в українському полоні до них відноситимуться краще, ніж у російській армії.

Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук заявила, що військовополонених РФ обмінюватимуть або будуть нести покарання в Україні.

Редакція

Редакція “Українського репортера”