В Херсоні орки захопили друкарню і на краденому папері тиражують свою брехню

Окупанти хазяйнують у редакції та друкарні херсонської обласної газети «Гривна»: захопили приміщення, налагодили машини й на краденому папері без жодного дозволу власників друкують свої «газети» «Надднепрянская правда» і «Комсомольская правда».

– Уже 24 лютого загарбники були на підступах до Херсона, по околицях міста вже їздила ворожа техніка, – розповів у коментарі пресслужбі НСЖУ власник друкарні і видавець газети «Гривна» Михайло Новицький. – Розуміючи ситуацію, ми зупинили друкарню, вивели з ладу машини (на жаль, вивезти їх із міста не було ані часу, ані можливості). Частина працівників друкарні, редакції газети «Гривна» і я сам залишили місто. Ті охоронці, які вирішили залишитися, продовжили охороняти приміщення. Але буквально за два тижні там з’явилися окупанти зі зброєю, взяли друкарню під контроль, установили камери спостереження і заборонили будь-кому входити або виходити з приміщення.

Заяви про захоплення приміщень та обладнання друкарні і редакції Михайло Новицький подав до органів прокуратури України.

На території підприємства зберігався папір декількох видань, які там також друкували. Як повідомив пресслужбі НСЖУ очільник тижневика «Новий день» Анатолій Жупина, паперу тільки цієї газети в друкарні було близько 30 тон, з яких 20 тон завезли безпосередньо перед захопленням міста. Загалом, за словами Михайла Новицького, паперу в приміщенні було на пів року роботи.

Чотири місяці у окупантів пішло на підбір нового штату друкарні й відновлення роботи машин. Увесь цей час агітаційну друковану продукцію завозили з російського Ростова-на-Дону та з Сімферополя. Зараз загарбники друкують місцеву «газету», незаконно присвоївши назву обласного видання «Наддніпрянська правда» (80-тисячний тираж якої щотижнево намагаються поширювати безкоштовно), а також «Комсомольскую правду» (щомісяця спецвипуск 50 тисяч для Херсонської і 50 тисяч для Запорізької областей). Ясна річ, жодних законних дозволів на використання чужого паперу і техніки загарбники ні в кого не брали. За словами Михайла Новицького, директором підприємства зробили його колишнього конкурента – власника іншої херсонської друкарні.

– У друкарні працюють переважно чужі люди, але є й декілька наших рядових робітників, які, піддавшись на пропозицію великої зарплати, погодилися вийти на роботу, – сказав Михайло Анатолійович. – У Херсоні навіть дуже патріотичні люди під впливом масованої пропаганди починають вірити, що російських військ навколо міста так багато, що Україна ніколи не зможе його визволити.

Зараз «Надднепрянскую правду» випускає 8 працівників, які приїхали із Криму та російських регіонів. Жодний співробітник «Гривни» в цьому «виданні» не працює: більшість виїхали з загарбаної території, меншість, близько десятка осіб, залишившись у Херсоні, полишили журналістську діяльність. Якийсь час редакції та благодійникам удавалося надавати їм матеріальну підтримку, зараз із багатьма з них немає стабільного зв’язку.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, коментуючи ситуацію з херсонськими виданнями і друкарнею, зазначив, що російські окупанти на загарбаних територіях поводяться суто по-окупантському: залякують українців, піддають репресіям патріотів, шукають серед місцевих жителів колаборантів, крадуть українське зерно та інші ресурси.

– Те саме ми бачимо й у інформаційній сфері: росіяни атакують українські медіа та українських журналістів, намагаються їх залякати та змусити працювати у своїх пропагандистських медіа. При цьому нахабно крадуть матеріальні ресурси телерадокомпаній, газет, – наголосив Сергій Антонович. – Ми висловлюємо солідарність нашим херсонським колегам, які не йдуть на жодну співпрацю з окупантами. Крадіжка паперу та інших ресурсів – це очевидний злочин, про який ми інформуватимемо міжнародних партнерів, зокрема, Міжнародну федерацію журналістів. Сподіваємося на притягнення злочинців до відповідальності. Ми горді тим, що херсонські колеги, навіть змушені виїхати з рідного міста, продовжують журналістську діяльність у своїх інтернет-виданнях та нових медіа задля об’єктивного і достовірного інформування херсонців.

Інформація НСЖУ.

Малюнок Андрія Петренка.

Редакція

Редакція “Українського репортера”