Уряд Британії підтвердив постачання Україні танків Challenger і самохідних артилерійських установок

Українським воїнам допоможуть британські танки Challenger. Адже Великобританія підтвердила плани передати Україні 14 танків Challenger 2 і близько 30 самохідних артилерійських установок калібру 155 мм AS90.

Про це  йдеться у повідомленні уряду Британії.

Урядовці з питань оборони і безпеки Великої Британії вважають, що відкрилося вікно, в якому Росія відступає через проблеми з постачанням і падіння морального духу. Тому прем’єр Британії закликає союзників розгорнути заплановану на 2023 рік підтримку якнайшвидше, щоб досягти максимального ефекту.

“Відправка танків Challenger 2 в Україну є початком зміни тактики підтримки з боку Великої Британії. 14 танків відправляться в Україну в найближчі тижні. Очікується, що за ними прибудуть близько 30 AS90 – великих самохідних гармат, якими керуватимуть п’ять навідників”, – йдеться у повідомленні.

Міністр оборони викладе подальші деталі цієї допомоги у Палаті громад у понеділок.

Найближчими днями Велика Британія також розпочне навчання військовослужбовців Збройних Сил України користуватися цими танками та гарматами.

З Вікіпедії.

Танки «Челленджер 2» використовувалися в миротворчих місіях ще до свого першого бойового застосування під час вторгнення в Ірак в березні 2003 р. На той час 7-а бронетанкова бригада, що входить до складу 1-ї бронетанкової дивізії, мала на озброєнні 120 танків «Челленджер 2». Танки активно застосовувалися під час облоги Басри, де вони надавали вогневу підтримку британським силам.

Під час іракської війни зафіксовано два інциденти, під час яких уражалися танки «Челленджер 2»:

  • Один танк був повністю знищений «дружнім вогнем», коли один танк помилково уразив другий, двоє членів екіпажу загинули.
  • У 2007 р. пострілом з ручного протитанкового гранатомета була пробита лобова броня корпусу «Челленджера», водієві-механіку відірвало три пальці ноги, поранення отримали так само і два інших члена екіпажу танка.

Зафіксовано випадок, коли під час боїв один з «Челенджерів» отримав 15 влучень з протитанкових гранатометів без пробиття броні.

26 березня 2003 року «Челленджер» взяли участь у танковому бою, коли колона іракських танків спробувала атакувати британські позиції. Під час бою було знищено 15 іракських Т-55, британці втрат не понесли.

Прохідність танка виявилася чудовою. Проблеми, які виявилися на минулих за 18 місяців до війни пустельних навчаннях «Саїф Саріал 2», були вирішені за допомогою створення запасів фільтрів проти пилу, для регулярної їх заміни в танках.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”