Український політв’язень Микола Карпюк зник із російської тюрми, – адвокат

Незаконно засуджений у Московії до 22,5 років ув’язнення за сфабрикованими звинуваченнями українець Микола Карпюк зник із російської в’язниці “Володимирський централ”.

Про це у Фейсбуку повідомив адвокат Карпюка Олексій Барановський, пославшися на дані з місця ув’язнення.

Так, 29 липня Карпюку не видали посилку від Барановського – нібито через забагату вагу. Адвокат зменшив вагу посилки з 27 кг до 19 кг, але 19 серпня вона знову повернулася з поясненням, що “адресат вибув”.

На думку адвоката, Карпюк міг “вибути” з в’язниці тієї ж причини, що і політв’язень Володимир Балух, якого 16 серпня вивезли з колонії міста Торжок Тверської області. Адвокат припустив, що найближчим часом з Росії до України можуть повернутися деякі політв’язні.

“Можна було б подумати, що Балуха просто переводять в іншу колонію, але справа в тому, що наприкінці минулого тижня з Володимирського централу зник мій підзахисний Микола Карпюк. Посилка, відправлена ​​йому минулого тижня, повернулася мені назад із позначкою “адресат відсутній”, а це означає що їх обох забрали з “насиджених місць” приблизно в один час, і це викликає стриманий оптимізм”, – розповів Барановський.

Миколу Карпюка затримали в березні 2014 року під час в’їзду до Росії та звинуватили у злочинах проти федеральних військ під час першої чеченської війни. У травні 2016 року його засудили до 22,5 років ув’язнення. Російська правозахисна організація “Меморіал” визнала Карпюка разом зі Станіславом Клихом політв’язнями.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *