Україна втратила $100 мільярдів через російську агресію

Тільки збитки інфраструктури від окупації Криму та частини Донбасу становлять $9,5 млрд., зазначається в дослідженні «Ціна кремлівської агресії в Україні: матеріальний вимір».

«Хто тут за це відповідає? «ДНР» чи «ЛНР» не визнані у світі. Цю територію захопили без будь-яких правових документів», – наголосив на презентації дослідження в Українському кризовому медіа-центрі його автор економіст Андерс Аслунд.

У перебігу обговорення Олена Зеркаль, заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції, зазначила: «Ми не говоримо про те, щоб продати Крим. Крим для нас залишається частиною території України. Ми говоримо про захист інвесторів, які незаконно втратили свої права у Криму. Для нас очевидно: право на власність належить Україні, і Росія просто узурпувала наше право регулювати це питання».

Українські компанії та фізичні особи, які втратили активи внаслідок російської агресії, мають подавати позови до міжнародних судів. Таку ідею озвучив Алан Райлі, старший науковий співробітник Євразійського центру Атлантичної ради.

Важливо також мотивувати інвесторів повернутися до Криму та Донбасу після визволення, вважає Юлія Клименко, віце-президент департаменту бізнес-освіти Київської школи економіки: «Мотивація поступово буде зменшуватися. Непрямі втрати будуть набагато більшими, ніж прямі на окупованих територіях. Ми повинні бути готові підраховувати всі збитки».

На фото: Андерс Аслунд

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *