У північнокорейській ракеті, якою росія била по Україні, виявлено 290 деталей зі США, Європи та Азії

290 деталей північнокорейської ракети, якою росія вдарила по Україні, виготовлено в США, Європі та Азії.

Про це йдеться у звіті експертної групи Conflict Armament Research (CAR).

За словами експертів CAR, 75% з цих деталей були розроблені й продані компаніями, зареєстрованими у США.

Ще 16% компонентів, знайдених у ракеті, були пов’язані з компаніями, зареєстрованими в Європі, в тому числі Німеччині, Нідерландах та Швейцарії. Ще 9% виготовили компанії, зареєстровані в Азії. Більшість цих деталей входили до навігаційної системи ракети.

“Це відкриття є останнім свідченням підриву глобальних режимів нерозповсюдження, оскільки воно вказує на здатність Північної Кореї виробляти сучасну зброю – і купувати матеріали для своєї ракетної програми на міжнародному рівні – незважаючи на тривалі санкції Організації Об’єднаних Націй”, – зазначається в звіті CAR.

Експерти розповідають, що виявлені компоненти можуть бути пов’язані з 26 компаніями зі штаб-квартирами у США, Китаї, Німеччині, Японії, Нідерландах, Сінгапурі, Швейцарії та на Тайвані. Доказів того, що йшлось про прямі поставки, немає: ймовірно, КНДР закупила західні компоненти через посередників, ухиляючись від санкцій.

Крім того, у звіті підкреслюється, що виявлені західні компоненти були виготовлені між 2021-2023 роками. Це дозволило аналітикам CAR припустити, що північнокорейська ракета, якою РФ ударила по Україні в січні, “не могла бути зібрана раніше березня 2023 року”.

Як розповідав “Український репортер”, окупанти 2 січня 2023 року атакували центр Харкова. Результати експертизи вцілілої хвостової частини ракети підтверджують, що її розробила Північна Корея, повідомив генеральний прокурор України Андрій Костін в ефірі “Суспільне. Спротив”.

За словами Костіна, аби підтвердити дані про походження зброї, якою рашисти завдають атак по території України, необхідна спільна системна робота прокурорів, слідчих й експертів.

Він заявив, що днями в Офісі генпрокурора підтвердили застосування ворогом ракети з Північної Кореї.

“Результати попередньої науково-технічної експертизи підтверджують, що випущена 2 січня по центральній частині Харкова ракета є ракетою малої дальності, яка розроблена Північною Кореєю”, — йдеться у повідомленні.

Костін вказав, що такі ж висновки зробили військові експерти з міжвідомчої робочої групи при Офісі генпрокурора. Окрім того, за його словами, фахівці перебували на місці обстрілу й робили попередній огляд та аналіз частин ракети.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *