У Ніжині встановили пам’ятник Герою України Олександру Мацієвському, якого рашисти розстріляли за слова “Слава Україні!”

Бронзова скульптура у натуральну величину є частиною меморіального комплексу, який незабаром відкриють у центрі міста на вулиці Гоголя. Як повідомляв раніше «Час Чернігівський» памʼятник з бронзи та граніту присвячений ніжинцям, полеглим у російсько-українській війні.

У центрі меморіального комплексу – бронзова скульптура Героя України Олександра Мацієвського, який застиг в останню мить свого життя із словами «Слава Україні». Висота скульптури – 2.2 метра. Вона буде піднята на кілька сходинок.

Монумент виконають у червоно-чорних кольорах у формі великого козацького хреста. Меморіальний об’єкт спорудять на круглому червоному граніті діаметром 16 метрів. А на чорних гранітних сегментах козацького хреста викарбують імена полеглих Героїв, інформує Ніжинська міська рада.

Меморіал створюють за благодійні кошти у співфінансуванні з підприємцями і благодійниками, які забажають долучитися до цієї справи.

Ідея створення меморіального комплексу виникла у березні цього року. Один із головних ініціаторів – політик та бізнесмен з Харкова Антон Геращенко, який навесні відвідав матір Олександра Мацієвського, під час спілкування з нею і виникла спільна ідея увіковічнити пам’ять Героя України та усіх загиблих у війні ніжинців.

Створювали памʼятник компанія «Тоні-М» та її керівник – грузинський митець Малхаз Буджиашвілі з родиною, який, зокрема, є автором відомого погруддя іншого легендарного скульптора Івана Кавалерідзе у Ромнах.

Фото Ніжин.City

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *