У Києві розпочалася зустріч міністрів закордонних справ країн Євросоюзу

У понеділок, 2 жовтня, у столиці України розпочалася зустріч міністрів Європейського союзу із закордонних справ, яка є першою в історії поза межами ЄС.

Про це повідомив головний дипломат Євросоюзу Жозеп Боррель.

“Сьогодні я збираю міністрів закордонних справ ЄС у Києві на першу в історії зустріч усіх 27 держав-членів за межами ЄС. Майбутнє України в ЄС” – написав він у своєму Twitter (X).

Як пише Euractiv, основною метою проведення зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Києві є демонстрація підтримки України.

“Наша підтримка не залежить від того, як триватиме війна найближчими днями та тижнями. Давайте подивимося, що станеться у США, але зі свого боку ми продовжимо збільшувати нашу підтримку. Ми повинні забезпечити постійну та структурну допомогу, тому що ми зіткнулися з екзистенційною загрозою для Європи”, – заявив Боррель перед засіданням.

Як повідомляє Euractiv, серед тем порядку денного зустрічі представників МЗС Євросоюзу будуть інтеграція України в ЄС, демонстрація підтримки, оскільки країна опинилася на критичній фазі свого контрнаступу проти Росії, а також підбивання підсумків деяких критичних заходів, таких як військова допомога і подальше посилення санкцій проти РФ.

На полях заходу очільники МЗС ЄС зустрінуться з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою та президентом Володимиром Зеленським.

“Ми очікуємо, що під час переговорів у Києві міністри закордонних справ проведуть змістовну дискусію щодо зобов’язань у сфері безпеки”, – сказав представник ЄС.

Після неанонсованого візиту до Одеси Жозеп Боррель прибув до Києва. У День захисників та захисниць України, 1 жовтня, Високий представник Євросоюзу разом із президентом Володимиром Зеленським взяв участь у заходах із вшанування захисників.
Крім того, Боррель заявив, що підтримка України від ЄС у сфері оборони сягнула €25 млрд., а загальна сума допомоги, включаючи військову, цивільну та гуманітарну, становить €85 млрд.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *