У Кракові зняли документальний фільм про російську агресію в Україні — «І прийшла до нас війна» (+відео)

На Youtube-каналі краківського Фонду «Добра Воля» відбулася прем’єра польського документального фільму про російську агресію в Україні «І прийшла до нас війна».

34-хвилинну стрічку зняли на основі біографічних інтерв’ю усної історії, з використанням справжніх відеозаписів і фотографій з лінії фронту. З одного боку — це історія трьох вдів, яким війна забрала чоловіка і батька дітей, з іншого — погляд на російсько-українську війну її учасника — воїна.

Про це розповідає “Польське радіо”.

Фільм зняв польський документаліст Кшиштоф Кшижановський (він є автором сценарію та монтажу) у кіноагентстві «HAF», а ініціювала і зреалізувала цей проєкт голова Фонду «Добра Воля» (Fundacja “Dobra Wola”) і антрополиня Ягейлонського університету Аліна Добошевська. Вона — авторка кільканадцяти проєктів усної історії в різних країнах Європи, у тому числі і в Україні.

Головні персонажі кінострічки- вдови загиблих воїнів із Житомира Наталя Євпак, Світлана Ходоровськa, Альона Залізко, і доброволець-солдат 8-ого окремого полку спеціального призначення Андрій Сидоренко позивний «Монета».

За словами режисера Кшиштофа Кшижановського, два роки роботи над фільмом про цю війну була для нього травматичним досвідом. За словами Аліни Добошевської, цю стрічку робили за покликом серця.

З дня прем’єри фільм — у польській і українській версіях — у вільному доступі на Youtube-каналі Фонду «Добра Воля».

Галина Леськів, Яна Стемпнєвич

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *