Світ змінився, побачивши Бучу після російської окупації — Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявив, що у Бучі після її деокупації світ побачив російське зло і прокинувся.

Про це він сказав у Бучі на урочистостях з нагоди річниці визволення міста від російських загарбників, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Минув рік від того дня, коли відбулося вигнання російських окупантів із нашого міста Буча. Міста, про яке тоді світ ще не знав. Міста, про яке відтоді світ уже не забуде. Ми не дамо забути. Людська порядність не дасть забути”, – наголосив глава держави.

Він зазначив, що на вулицях Бучі світ побачив російське зло без маскування, побачив те, що кремль “прагнув принести на інші вулиці України, інші вулиці Європи і світу, які могли би згубити російські окупанти,.. якби не українці”.

Президент cказав, що український народ зупинив “найбільшу антилюдську силу нашого часу, силу, яка зневажає і хоче знищити все те, що дає значення людині”.

“Чому росія вбиває? Для чого росія знущається, катує, тероризує? Вона прагне знищити гідність людей, щоб людина значила нуль, щоб звичайна людина на території, яку кремль контролює, була тільки пилом під ногами тих, хто утримує владу”, – заявив він.

За словами Зеленського, так є у росії сьогодні. “І так ніколи не буде в Україні, ніколи в усій Європі, на землі кожного з народів, які захищають свободу, як ми це робимо сьогодні, захищаючи свободу разом з нами”, – переконаний він.

На цю тему: Група зрадників у Бучанському районі орудувала під опікою начальника терористів Омурбекова

Президент підкреслив: “Буча стала тим містом, побачивши яке після російської окупації світ дійсно змінився, світ реально прокинувся”.

Він наголосив, що понад 400 днів український народ відбиває геноцидну повномасштабну агресію росію, і в цьому нам допомагають друзі – народи, які “так само, як і ми, вірять у те, що життя, життя людини, є найвищою цінністю”.

“…Ми точно переможемо в цій битві. російське зло впаде саме тут, в Україні, і більше не зможе піднятися. Людяність переможе. Але людство має пам’ятати кожне українське місто, чий героїзм і стійкість дають майбутнє усім, хто цінує життя”, – наголосив Президент.

На цю тему: “Що вам зробила Буча?” Зеленський оголосив про створення в Україні Книги катів, у яку внесуть усіх окупантів-убивць із рф

В урочистостях у Бучі беруть участь президент Республіки Молдови Мая Санду, прем’єр-міністр Республіки Словенія Роберт Голоб, прем’єр-міністр Республіки Хорватія Андрей Пленкович, прем’єр-міністр Словацької Республіки Едуард Хегер.

Бучу звільнили від російських окупаційних сил 31 березня 2022 року.

На світлині: Буча

Фото: “Український репортер”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”