Сум і біль: на фронті загинув один із найкращих фахівців у галузі супутникових систем навігації Валерій Дейнеко

Своє життя за Батьківщину віддав кандидат технічних наук Валерій Дейнеко.

Як пишуть у Фейсбуку колеги героя, він був одним із найкращих фахівців у галузі ГПСС — супутникових систем навігації. Він загинув на сході України.

“Загинув очолюючи штурмову групу, загинув, захищаючи нас усіх, загинув, очищуючи нашу землю від погані…”, — йдеться у некролозі.

Валерій Дейнеко пішов на війну добровольцем. Він узяв до рук зброю з перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну.

“Він назавжди залишиться в нашій пам’яті доброю, світлою людиною, яка в будь-якій ситуації готова прийти на допомогу. Ми сумуємо і пам’ятаємо. Ми знаємо, що робити, щоб помститися. Обов’язково зустрінемося, друже, нехай уже й не тут”, — пишуть колеги.

У героя залишилася дружина та доньки. Під публікацією про його загибель друзі та колеги залишають коментарі, повні скорботи.

“Ти завжди вдосконалювався. Шкода, що ти не повернувся з цієї війни”, “Важко повірити. Такий світлий хлопець. Яке горе”, — пишуть вони.

Валерій був видатним фахівцем у галузі ГПСС (англ. Global Navigation Satellite System, GNSS). Це система, призначена для визначення розташування наземних, водних і повітряних об’єктів, а також низькоорбітальних космічних апаратів. Її дані застосовуються як у морській, так і у дорожній навігації. Крім навігації, координати, які отримують завдяки супутниковим системам, використовуються в геодезії, стільникового зв’язку та інших областях.

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *