Співробітник розвідки Кірєєв, якого Служба безпеки називала зрадником, був вбитий в автомобілі СБУ – Кирило Буданов

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов розповів журналістам, що співробітник розвідки Денис Кірєєв, якого Служба безпеки називала зрадником, був вбитий в автомобілі СБУ.

Про це Буданов сказав в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

Цитуємо: “Я, як керівник спецслужби, впевнений, що людина, яка була нашим співробітником, не була шпигуном. Це, по-перше. По-друге, я пана Кірєєва особисто знаю з 2009 року. Це просто для розуміння вам. Він досить багато років співпрацював з усіма колишніми керівниками нашої структури… Я поділяю думку і вірю фактам, що пан Кірєєв був вбитий в автівці СБУ, коли вони провели захід щодо цієї особи. Цей факт зафіксовано, це є в матеріалах розслідування. Все інше – розслідування веде ДБР. Я не маю права коментувати цю інформацію. Те, що його вбили в цій автівці співробітники – це факт”.

Буданов сказав, що не очікував таких дій СБУ проти штатного співробітника розвідки. Також він розповів, що мав розмову про Кірєєва з головою СБУ на той час Іваном Бакановим, і той “нічого толком не зміг пояснити”.

Пряма мова Буданова: “Я вважаю, що справа набагато глибша. Проте свою думку я залишу при собі. Давайте оцінювати виключно факти. Фактами є: людину, яка їхала на запрошення СБУ в будівлю СБУ, за 200 метрів, не доїжджаючи будівлі, перехоплюють, відвозять трошки далі, ніж в цю будівлю, а труп викидають на вулицю. Ось факти. Все”.

На журналістьке запитання, що держава в особі ГУР не змогла захистити свого агента генерал Буданов відповів:

– Це не агент, а штатний співробітник. Це перше.

– Штатного співробітника…

– Абсолютно ні, – говорить Буданов. – Тому що ніхто не очікував такої реакція від тих людей, які це провели. Ми ж не займаємося охороною своїх власних сил і засобів, скажімо, від поліції, НАБУ або СБУ. Це нонсенс! Розумієте? Кірєєв сказав своїм охоронцям, це співробітники СБУ, вони хочуть щось у мене запитати І коли під’їхала автівка, з якої вистрибнули бійці «Альфи» і співробітники ДКР (Департаменту контррозвідки СБУ – ред.) та сказали пересісти в цю автівку, сам пан Кірєєв сказав своїм охоронцям, офіцерам, які його супроводжували, а його тоді супроводжували ще два співробітники Департаменту внутрішньої безпеки нашої, що спокійно, це співробітники СБУ, вони хочуть щось у мене запитати”.

Як відомо, радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що Кірєєва вбили через брак координації між ГУР і СБУ.

Нагадаємо: 19 січня американське видання The Wall Street Journal написало, що застрелений на початку повномасштабної війни Кірєєв напередодні вторгнення Росії попередив українську розвідку про план Москви захопити Київ.


5 березня повідомлялося, що представники СБУ при затриманні застрелили у Києві банкіра Кірєєва, який брав участь у переговорах делегацій України та Росії в Гомелі 28 лютого. Його нібито підозрювали у державній зраді.

Фото на головній сторінці: Буданов і Кірєєв. Фото ГУР МО України.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”