Скандал з мобілізацією: у Хмельницькому чоловік помер після візиту до ТЦК

У Хмельницькому 41-річний Андрій Панасюк помер через два дні після того, як побував у об’єднаному міському ТЦК та СП.

Про це повідомила названа мати Андрія Панасюка Наталія Кушлак (Антонюк) у Фейсбуку і у коментарі “Суспільному”.

Жінка стверджує, що Андрій не міг воювати через хворобу.

“Він навіть в армії не служив, не взяли через проблеми зі здоров’ям. І тут його, як якогось злочинця, скрутили, запхали до автомобіля і завезли до ТЦК, де знущалися і принижували”, – стверджує пані Наталія.

За її словами, чоловік вранці вийшов до магазину за покупками і перестав виходити на зв’язок.

“Ми не могли зрозуміти, де він подівся, бо ж сказав дружині, що зараз повернеться. Уже ближче до обіду Андрій таки взяв слухавку, сказав, що він у воєнкоматі…, що його сюди привезли і утримують, не випускають. Поскаржився, що у нього піднявся тиск і він себе дуже погано почуває, що просив надати йому допомогу, але йому, за його словами, сказали, що під Авдіївкою допоможуть”, – розповідає родичка померлого.

У приміщенні ТЦК Андрій Панасюк, зі слів його матері, пройшов військово-лікарську комісію. На ВЛК йому дали направлення на огляд лікарів кардіологічного диспансеру. Там мали дати своє заключення про стан здоров’я чоловіка.

“Він мав іти до кардіодиспансеру наступного дня, на 9:00, але тоді він вже був у Хмельницькій міській лікарні, де лікарі боролися за його життя”, – зазначає Наталія Кушлак.

Жінка стверджує, що Андрія випустили з приміщення міського ТЦК близько 16:00 у передінсультному стані, так і не викликавши до нього “швидку”, хоч у нього вже були всі ознаки – втрата координації рухів, незв’язна мова.

“Андрій ще якимось дивом з тиском 220/189 зміг дістатися додому. І вже вдома, на очах дружини, просто впав. Викликали “швидку”, проте час був втрачений — у “швидкій” Андрій впав у кому”, – говорить мати померлого.

Наталія додала, що лікарі Хмельницької міської лікарні протягом 2 діб боролись за життя її сина. У ніч проти 28 березня вони зробили термінову нейрохірургічну операцію. Однак “ураження головного мозку виявились несумісними з життям”. Похорон відбувся 31 березня.

Хмельницький обласний ТЦК та СП у Фейсбуку оприлюднив офіційну заяву з приводу цього інциденту.

Там стверджують, що Андрієві Панасюку була вручена повістка “для уточнення військово-облікових даних та проходження ВЛК”, бо підстав на відстрочку він не мав і перебував у розшуку.

“Однак під час проходження ВЛК в громадянина було виявлено захворювання. Ураховуючи це, його направлено на до обстеження до медичного закладу”, – кажуть у військкоматі.

ТЦК запевняє, що погіршення стану здоров’я військовозобов’язаного та смерть відбулися вже в медичному закладі під час до обстеження.

“Відтак інформація, яка розповсюджується в соцмережах про ігнорування скарг громадянина на стан здоров’я – не відповідає дійсності. Як і про фізичний вплив чи погрози зі сторони військовослужбовців територіального центру комплектування”, – підсумували у ТЦК.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *