Сі Цзіньпін проігнорував 9 травня, не привітавши путіна

Лідер Комуністичної партії Китаю Сі Цзіньпін фактично проігнорував головне свято нинішнього режиму в росії – день перемоги. Останній ключовий партнер, на якого так відчайдушно спирався диктатор путін, не зателефонував до кремля і навіть не надіслав формальну вітальну листівку.

Про це свідчить відсутність усілякого згадування порядку денного китайсько-російських відносин, як на урядовому сайті росії, так і китайського МЗС. 9 травня Сі вважав за краще не витрачати час на путіна, а зателефонував до Руанди, щоб висловити співчуття президенту Полю Кагаме через стихійні зливи та повені.

Взагалі цього місяця китайський лідер не особливо активний у міжнародних контактах. Останній зафіксований міністерством зовнішньополітичного відомства в Пекіні 6 травня: тоді Сі надіслав листа до Лондона, щоб привітати Чарльза III та його дружину Каміллу з коронацією.

Нагадаємо, що до москви з нагоди “побєдобєсія” на красній площі до путіна приїхали президент киргизстану садир жапаров, прем’єр-міністр вірменії нікол пашинян, самопроголошений лідер білорусі олександр лукашенко. Останній, втім, негайно залишив столицю рф одразу після офіційної частини через хворобу.

Як повідомлялося у ЗМІ, делегація від Китаю підтримала резолюцію Генеральної асамблеї ООН, яка містить жорсткі формулювання щодо росії через її вторгнення в Україну. Голосування відбулося ще 26 квітня, проте увагу на текст документа й те, що Пекін опинився серед тих, хто його підтримав, аналітики звернули тільки зараз, адже зазвичай він утримувався від підтримки проєктів аналогічних рішень.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”