СБУ взялася за “агентів Росії”. Обшукують організаторів антиукраїнських акцій, журналістів і бізнесменів

У понеділок, 12 березня, Служба безпеки України проводить понад 25 санкціонованих обшуків у різних регіонах України. Слідчі дії проводять в осіб, які сприяють країні-агресору в проведенні антиукраїнських акцій. 

Під час обшуків вилучено пропагандистські матеріали, зброю, вибухівку та інші докази підривної роботи проти нашої країни.

“На жаль, серед цих громадян є ті, хто має відношення до журналістського цеху, але приналежність до професії не може бути індульгенцією від законної відповідальності за антидержавницькі дії. Тому просимо вас не давати передчасних оцінок до оприлюднення всіх матеріалів”, – повідомляє речниця СБУ Олена Гітлянська. Вона обіцяє незабаром  оприлюднити  детальнішу інформацію.

Вже відомо, що у Києві СБУ прийшла до журналіста Юрія Лукашина. Лукашин працював економічним оглядачем у газеті “2000”, звідки звільнився у 2013 році. Потім став блогером на “Кореспонденті”.

Обшук здійснюється в рамках кримінального провадження про “інформаційну агресію” проти України з боку “невстановлених представників РФ і окупаційних властей Криму”. Цю справу було порушено 25 грудня 2014 року прокуратурою Автономної Республіки Крим.

У соцмережах друзі Юрія пишуть, що останнім часом співробітники СБУ неодноразово телефонували Лукашину і пропонували зустріч.

Колега Лукашина Дмитро Скворцов розповів, що його могли затримати через те, що він бував у Криму після анексії.

Також повідомоляють, що Юрій зняв фільм про Олеся Бузину. Цей фільм показав один з регіональних телеканалів, за що був оштрафований.

Тим часом СБУ повідомляє, що у Харкові затримали бізнесмена з Донеччини за фінансування тероризму. Він є “діючим депутатом” Горлівської міськради, власником однієї з найбільших мереж продуктових маркетів на тимчасово окупованій території Донеччини і входить до десятки найбільших платників податків до «бюджету» псевдореспубліки.

Цей комерсант запустив схему постачання продуктів харчування та тютюнових виробів з території Росії. Частину поставок напрямки отримували озброєні банди сепаратистів.

У квартирі спонсора сепаратистів співробітники СБ України вилучили папери з доказами фінансування терористів, $50 тис., 150 тис. грн і банківські картки, куди переводили гроші за незаконні поставки товарів до ОРДО. 

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.