Розвідка: на окупований Донбас прибула група кадрових російських військових

На тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей прибула чергова група кадрових російських військовослужбовців.

Про це повідомляє Головне управління розвідки України.

За даними ГУР, завданням військових РФ є посилення розвідувально-диверсійних та саперних підрозділів в ОРДЛО.

«Командування ЗС РФ продовжує направляти кадрових російських офіцерів та військовослужбовців контрактної служби окремих військово-облікових спеціальностей для виконання завдань у складі з’єднань і частин 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК оперативного угруповання російських окупаційних військ», — зазначають у розвідці.

Активізація застосування противником розвідувально-диверсійних груп та інтенсивне мінування місцевості призводять до втрат серед особового складу окупантів, йдеться у повідомленні. Зазначається, що через це окупанти підриваються на власних мінно-вибухових загородженнях.

У ГУР Міноборони наголосили, що такі випадки російські пропагандисти намагаються приховати та використати для дискредитації українських військових.

На початку листопада у західних ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що Росія перекидає війська до кордонів з Україною і готує подальший наступ на українські території.

У російському керівництві відмовляються коментувати цю інформацію, заявляючи, що це внутрішня справа РФ. При цьому у Кремлі заявляють про можливі провокації з боку України та нібито плани Києва повернути окуповані території військовим шляхом.

Голова ГУР Міноборони України Кирило Буданов повідомляв, що Росія сконцентрувала наразі вже понад 92 тисячі військових біля кордонів України. За його словами це накопичення триватиме і вийде на пік наприкінці січня 2022 року.

Це викликає занепокоєння серед чиновників США та країн Європи. Зокрема держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що у США побоюються, що Росія повторить помилку 2014 року щодо України.

Водночас російські найманці на окупованих українських територіях у Луганській і Донецькій областях продовжують порушувати формально чинний режим припинення вогню.

Спостерігачі ОБСЄ фіксують стрімке погіршення ситуації на Донбасі. Моніторингова місія також звітує про розміщення російськими бойовиками десятків одиниць військової техніки на лінії розмежування і проведення окупантами військових навчань.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.