Президент України виступив у парламенті Канади

Перед початком промови Володимира Зеленського парламентаріям представив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Він, зокрема, оголосив про долучення країни до коаліції з навчання українців на винищувачах F-16.

“Ми напарвимо інструкторів для навчання українських льотчиків і обслуговувального персоналу на F-16, аби максимізувати їхнє використання переданих винищувачів”, – сказав Трюдо.

Заява Трюдо стала частиною оголошення про довгострокову військову підтримку України в розмірі 483 мільйони доларів США, до якої увійдуть 50 бронемашин. Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Канада надала майже 7,3 мільярда доларів США військової, економічної та гуманітарної допомоги Києву.

Канадський уряд також запровадив численні санкції проти РФ, розгорнув канадські збройні сили в Європі для навчання українських солдатів і прийняв понад 175 тисяч українців у себе.

У своєму виступі Президент України подякував канадцям за підтримку, його промову парламентарі, піднімаючись зі своїх місць, часто переривали теплими оплесками.  Зеленський чітко наголосив, що дії Росії слід вважати геноцидом проти українського народу.

«Це геноцид – те, що російські окупанти роблять з Україною. І коли ми хочемо перемогти, коли ми закликаємо світ підтримати нас, йдеться не просто про звичайний конфлікт, йдеться про порятунок життів мільйонів людей»,- наголосив Президент України.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *