Посол України розкритикував Ізраїль через переговори з лавровим. Чому Єрусалим підігрує вбивцям?

Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук розкритикував переговори нового міністра закордонних справ Елі Коена з главою МЗС рф сергієм лавровим.

Коментар дипломата оприлюднила газета The Times of Israel

На думку Корнійчука, розмова нового глави МЗС Ізраїлю з лавровим засвідчує зміну політики країни, оскільки дипломати Єрусалима не говорили з лавровим від початку повномасштабної війни, передає Укрінформ.

«Міністр закордонних справ Ізраїлю не спілкувався з лавровим з початку війни», — сказав посол.

За його словами, позиція Ізраїлю щодо російського вторгнення в Україну «незрозуміла».

«На жаль, ми не отримуємо засудження масових обстрілів наших мирних жителів в останні місяці. Ізраїль унікальний з погляду наших партнерів. Він зберігає мовчання», – сказав посол.

Як повідомлялося, новопризначений міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен 2 січня заявив, що країна продовжить надавати гуманітарну допомогу Україні, але менше говоритиме про війну.

Читайте також: Нові цілі путіна: знищити єврейські святині в Україні обмін за отримані іранські безпілотники

3 січня 2023 року відбулася телефонна розмова Коена та глави мзс рф сергія лаврова.

Попередній міністр закордонних справ Ізраїлю Яір Лапід не спілкувався зі своїм російським колегою від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Нагадаємо: 1 березня 2022 рорку під час обстрілу Києва москалі ракетами вдарили по меморіалу Голокосту «Бабин Яр». Загинуло п’ять осіб, ще п’ятеро отримали поранення. Тодішній міністр закордонних справ Ізраїлю Яір Лапід засудив атаку Росії на єврейський цвинтар біля меморіалу памʼяті Голокосту.

«Ми засуджуємо атаку на єврейський цвинтар біля меморіалу пам’яті Голокосту євреїв Києва та вбивства єврейського народу в Бабиному Яру. Ми закликаємо зберігати та поважати святість цього місця», – заявив Лапід.

Як розповідав “Український репортер”, ексепрти вважають, що крмель не влаштовувала політика Яїра Лапіда щодо війни в Україні.

«Яїр Лапід, будучи міністром закордонних справ і пізніше ставши прем’єр-міністром, дотримувався менш виваженого підходу. Він чітко визначив Росію як агресора. Це стосується більше риторики, ніж якихось конкретних дій, але в цьому конфлікті риторика має значення», – сказав у коментарі для «Голосу Америки» Джонатан Декел-Чен, професор Єврейського університету Єрусалиму.

На світлині: 9 травня 2018 року. прем’єр Ізраїлю Нетаньяху і путін на акції «бєсмєртний полк” на Красній площі в Москві.

 

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”