Пенсіонерка з Івано-Франківщини Марія Дручків в’яже шкарпетки для українських воїнів

У селі Прокурава, Івано-Франківська область, 73-річна пенсіонерка Марія Дручків вирішила зробити свій вклад в перемогу — утеплює українських військових перед зимою. Для хлопців жінка в’яже шкарпетки та передає їх на передову через волонтерів.

Про це розповіли на Суспільному.

В’язані шкарпетки на Гуцульщині, де живе Марія Дручків, називають капцями. Жінка розповідає, що в’яже так, аби вони були не лише теплими, а й міцними. Кожна пара особлива, бо має свій орнамент та колір.

“Є тут і мохер, і шерсть — такі м’якенькі, — говорить Марія Дручків. — Будуть носитися. Додаю до шерсті просту нитку і воно тримає. А я і сама ходжу в капцях”.

Жінка розповідає, рукоділля — її хобі з дитинства. Тож як є вільна хвилинка — одразу береться за в’язання. Щоб отримати нитки для шкарпеток, Марія розпускає теплі речі, які в її сім’ї вже не носять.

“Це була якась шапка, я розпустила і вийшли такі капці. Тут теж з якогось светрика зв’язала. Це такі светрики не знищені. А був файний светрик, файний, просто маленький, дитячий, вже ніхто не носить”, — розповідає Марія Дручків.

Жінка уже передала місцевій волонтерці Ользі Гарасим’юк 10 пар шкарпеток. Вона повезла їх для військових на передову.

«Люди передають гроші на армію. А в мене пенсія — не дуже велика. І я думаю, хоч цим допоможу. Та й в’яжу, щоб хоч трохи допомогти, чим можу», — зізнається Марія Дручків.

З її слів, за день встигає зв’язати одну пару шкарпеток. Утеплювати українських військових на зиму планує і надалі.

“Я, коли в’яжу, — заспокоююся. Собі сидиш, в’яжеш, немає чим хвилюватися. А тепер є багато чим перейматися. Ще б щось десь знайшла, то, може, доплету більше і передам на фронт. Хай хлопці носять і здорові будуть. А що робити, як такий час настав. Але сподіваємося, що ми дочекаємося перемоги”, — каже Марія Дручків.

 

 

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”