Омбудсман Лубінець звертається до ООН та Червоного Хреста з приводу “засудження” терористами полонених українських воїнів

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець офіційно звернеться до ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста через влаштований донецькими терористами “суд” над полоненими українськими воїнами.

Про це повідомив Лубінець у Telegram.

“Вчергове так званий “суд” терористичного угруповання “днр” засуджує наших громадян. Цього разу 33 українських військових отримали терміни від 27 до 29 років ув’язнення. Їх звинуватили в обстрілах житлових будинків так званої “республіки”.

Цинічне рішення неіснуючого “верховного суду днр” у день, коли внаслідок російської ракетної атаки по житлових будинках міст України гинуть мирні українці. …Ухвалені так званим “судом” квазіутворення “днр” вироки є грубим порушенням Третьої Женевської конвенції в частині права полонених на справедливий суд та недопущення катування, їх можна вважати воєнним злочином. Донецька область є частиною України в міжнародно визнаних кордонах, на них розповсюджується юрисдикція українських судів. Лише вони мають право здійснювати правосуддя на цій території. Я, як Омбудсман України, звернуся з офіційними листами до ООН та МКЧХ задля фіксації порушень норм міжнародного гуманітарного права. Вкотре зауважу, оголошені вироки здійснюються невизнаними світовою спільнотою квазіутвореннями, і є незаконними. Такий “суд” — це порушення права на справедливий судовий процес та черговий воєнний злочин росії”.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *