Окупанти виселяють головний храм Київського патріархату в Криму. Прокуратура почала перевірку

Прокуратура Криму перевіряє блокування російськими силовиками храму Святих рівноапостольних князів Ольги та Володимира Української православної церкви Київського патріархату в окупованому Сімферополі.

“Прокуратурою Автономної Республіки Крим вже здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відкритому за фактами незаконного привласнення приміщень Української православної церкви Київського патріархату на території півострова та перешкоджання здійсненню релігійних обрядів її парафіянами.

Зазначені факти перевіряються, буде надана належна правова оцінка діям усіх осіб, причетних до переслідування Української православної церкви Київського патріархату та грубого порушення прав людей на свободу віросповідання в Криму”, – йдеться в повідомленні прокуратури АРК.

Вчора, 31 серпня, в окупованому Сімферополі російські судові пристави за підтримки силовиків фактично виселили храм Святих рівноапостольних князів Ольги та Володимира Української православної церкви Київського патріархату.

“О 10 ранку виконавча служба увірвалася на територію церкви, зламала приміщення першого поверху, були зламані двері вівтаря на другому поверсі, доступ вірянам перекритий. Жодні доводи про те, що територія першого поверху відповідно до договору оренди належить управлінню Єпархії, не діють. Вони показують якісь рішення суду, що зобов’язують Духовний центр виселитися з приміщення, хоча Духовного центру в управлінні Єпархії немає вже більше ніж два роки.

Судові пристави пошкодили руку, коли я намагався зайти на перший поверх, схопили за руку і викрутили її. Повністю перший поверх заблокований, незважаючи на те, що згідно із законом вони повинні були опечатати тільки 112 метрів квадратних, я не маю доступу до жодного приміщення”, – повідомив архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ Київського патріархату Климент.

Українська православна церква Київського патріархату закликає світову спільноту засудити напад окупаційної адміністрації на український храм у Сімферополі та вимагати від Росії припинити переслідування УПЦ КП в Криму.

“У зв’язку із беззаконними силовими діями російської окупаційної адміністрації у Криму Київська Патріархія висловлює глибоке обурення і рішучий протест. Наша Церква оцінює дії російських силовиків як беззаконня, порушення права на свободу совісті, гарантованого міжнародними угодами, обов’язковими і для Росії.

Патріархія вважає ці події продовженням тиску окупантів на українську релігійну і національну меншину в Криму, залякуванням та спробою повністю ліквідувати Київський Патріархат на півострові. Вважаємо це також помстою спецслужб окупантів за позицію особисто архієпископа Клімента та за його виступи на захист політв’язнів кремлівського режиму, в тому числі кримськотатарських та українських активістів”, – заявляє УПЦ КП.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *