Окупанти двічі порушували “тишу” поблизу Катеринівки та Водяного

У зоні бойових дій на Донбасі 16 вересня ворог двічі порушував мирні домовленості, стріляючи у бік українських підрозділів. Обійшлося без жертв та поранених.

Про це повідомляє пресштаб операції Об’єднаних сил у Фейсбуку.

Так, постріл у бік українських позицій з підствольного гранатомета відмітили поблизу Катеринівки, неприцільний вогонь зі стрілецької зброї — у районі населеного пункту Водяне. Українські військові вогонь у відповідь не застосовували.

Водночас вчора, 16 вересня, у районі Новотошківського загинув один український військовий унаслідок необережного поводження з гранатою.

Від початку поточної доби, 17 вересня, на усіх ділянках фронту спостерігалася «тиша».

Станом на 16 вересня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ нарахувала 1 037 порушень «тиші» від початку перемир’я 27 липня. Загалом було 189 вибухів, 9 невизначених боєприпасів, 13 освітлювальних ракет та 826 черг та пострілів.

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахуються як один факт порушення.

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Загарбники регулярно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

Донедавна головним досягненням перемир’я вважали те, що від обстрілів не загинув і не дістав поранення жодний український військовий. На 42-й день перемир’я, 6 вересня, окупанти порушили режим «тиші» й обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий внаслідок ворожого обстрілу  загинув.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *