На фронті ворог чотири рази відкривав вогонь. Українські військові не відповідали

У зоні бойових дій на Донбасі протягом 4 жовтня загарбники чотири рази порушували режим припинення вогню. Серед українських військових — без втрат та поранених.

Про це повідомили у штабі операції Об’єднаних сил.

Обстріли зі стрілецької зброї фіксували неподалік Авдіївки та Катеринівки, поблизу Водяного — з автоматичного станкового гранатомета. Біля Шумів бойовики відкривали вогонь із підствольного гранатомета та стрілецької зброї.

У штабі зазначають, що обстріли не становили загрози для життя та здоров’я українських військових, тому вони вогонь у відповідь не відкривали.

Від початку цієї доби, 5 жовтня, у районі селища Новолуганське ворог відкривав вогонь із підствольного гранатомета, постріл був неприцільний, кажуть у штабі. У решті районів по всій лінії розмежування було тихо.

Від початку перемир’я (27 липня) і до 3 жовтня включно (останній звіт) Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала 1 478 порушень «тиші». Загалом зафіксували 331 вибух, 14 невизначених боєприпасів, 3 спалахи дульного полум’я, 14 освітлювальних ракет та 1 116 черг та пострілів.

В ОБСЄ як одне порушення рахують кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахують як один факт порушення.

Нагадаємо, що з 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Окупанти регулярно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *