Митрополита Павла судитимуть за виправдовування агресії проти України

Колишнього митрополита УПЦ (МП) судитимуть за виправдовування збройної агресії рф проти України.

За процесуального керівництва прокурорів Київської обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно колишнього настоятеля Києво-Печерської лаври павла (в миру – Петро Лебідь) за фактами виправдовування збройної агресії рф проти України та порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності та релігійних переконань.

Служба безпеки України завершила розслідування і направила до суду обвинувальний акт щодо настоятеля Києво-Печерської Лаври Павла, який причетний до підривної діяльності проти України.

Про це повідомляє Київська обласна прокуратура.

Читайте також: Митрополит УПЦ МП Павло з “браслетом” і під домашнім арештом (+аудіо)

Як встановило слідство, митрополит неодноразово публічно заперечував існування України як суверенної держави.

Також він називав російську збройну агресію проти України “громадянським конфліктом”, який триває з 2014 року.

Розслідуванням встановлено, що будучи службовою особою релігійної організації – намісником Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Чоловічий монастир Української Православної Церкви, обвинувачений представляв агресію рф як внутрішній громадянський конфлікт. У телефонних розмовах з вірянами своїми висловами він розпалював національну, регіональну та релігійну ворожнечі. Це підтверджено висновками відповідних експертиз.

Священнослужитель робив заяви, які виправдовували дії держави-агресора. У своїх виступах він неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них. Також встановлено факти спілкування митрополита зі свідком у кримінальному провадженні, попри відповідну заборону на це у рішенні суду.

Обвинувальний акт скеровано до Печерського районного суду м. Києва.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *