Моряку Терещенку не передають листи і відмовляють у дзвінках сім’ї

У московському СІЗО “Лефортово” українському військовополоненому моряку Володимиру Терещенку не передають листи від рідних і відмовляють у побаченні та дзвінках сім’ї.
Про це повідомила адвокат Терещенка Анастасія Георгіївська у Фейсбуку.

“На всі заяви про побачення і дзвінки сім’ї він отримав відмову від слідства. Листи від рідних йому не передають взагалі, хоча вони йому пишуть двічі на тиждень мінімум. Будемо розбиратися, звичайно, все це очевидні порушення 8 статті Європейської Конвенції”, – написала адвокат, яка напередодні була у СІЗО “Лефортово” у військовополоненого українського моряка.

За словами Георгієвської, настрій у Терещенка бадьорий, “посміхається, думає про майбутнє, чим займатиметься після того, як це неподобство закінчиться і всі вони повернуться додому”.

Також адвокат повідомила, що українського моряка знову перевели до старої камери без гарячої води, “але зате (говорить позитивний Володимир) вона є набагато більшою”.

Як розповіла правозахисниця, попереднього сусіда Володимир навчив гімну України. З новим сусідом по камері теж стосунки відмінні. Це молодий хлопець, який щойно прибув. Коли Володю переводили, сказали: будете допомагати новачку освоюватися – пояснювати як тут життя влаштоване, як заяви писати, що можна, що не можна. “Вони, моряки, виходить, вже “Лефортовські старожили”, – зазначила з цього приводу адвокат.

Повідомила Георгієвська й інші подробиці режиму в московському СІЗО.

“Володя попросив передати йому кольорові ручки (олівці кольорові не можна. Чому – навіть не запитуйте), щоб можна було малювати. Але ні. Дозволили тільки чорну і синю ручку. Зелену і червону – заборонено (знову не питайте, чому). Так що, чекаю від нього малюнків хороших, чорно-синіх», – написала адвокат.

За її словами, Терещенка дуже підтримують новини з України – що про військовополонених моряків весь час пам’ятають, що вважають їх героями. “Він і поводиться як герой, ні на що не скаржиться, мужньо переносить те, що відбувається”, – підкреслила адвокат Георгієвська.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *