Маємо готуватися до того, що серйозні зіткнення з Росією, інспіровані імперськими амбіціями Кремля, все ж будуть – адмірал Кабаненко

Сьогодні багатьох українських громадян хвилює злободенне питання: чи наважиться Кремль на широкомасштабне вторгнення в Україну? Уздовж наших кордонів Росія тримає величезну військову армаду, де є і новітні ракетні комплекси, і  багатоцільові літаки-винищувачі.

В ексклюзивному коментарі “Українському репортерові” на цю тему адмірал Військово-Морських Сил ЗС України, ексзаступник міністра оборони України Ігор Кабаненко розповів:

– Ситуація є непростою, вона не стала більш безпечною, градус конфлікту зростає. Багато індикаторів показують, що вона продовжує загострюватися. На мій погляд, апогей цього конфлікту, який інспіровано Росією, ще не пройдено, – вважає Ігор Васильович. – Все ж ми повинні розуміти, що Україна має бути підготовленою, і не лише в мілітарному вимірі, але й в інших: це стосується економіки, енергетики, соціальної, інформаційної сфер.

Маємо готуватися до того, що серйозні зіткнення, інспіровані імперськими амбіціями Кремля, все ж будуть. Треба це прийняти і ставитися до цього спокійно, з холодним розумом, з професійним підходом.

Утім, рано говорити про якесь широкомасштабне вторгнення, про стратегічну наступальну операцію на декількох оперативних напрямках. Але все ж розхитування внутрішньої ситуації, гібридний вимір агресії, операції ворога на уразливих наших ділянках можливі. Наприклад, на морі бачимо нарощування сил військово-морського контингенту Росії, повітряно-десантного, вони відпрацьовують свої бліцкригові операції.

Раптово розгорнулися шість десантних кораблів з Балтики і Північного флоту, пройшли Ла-Манш і рухаються, імовірно, на Гібралтар, Середземне море, а далі – до Чорного моря. На мій погляд, у країні сьогодні важливим є державно-політичне лідерство, об’єднання суспільства, нації.

Це також важливо і тому, що у нас обмаль часу. З історії відомо, що велику роль відіграють навіть хвилини після загострення конфлікту. Усе це разом вимагає дуже глибоких знань, предметного розуміння ситуації. Яким буде подальший розвиток конфлікту залежатиме від прийняття або неприйняття рішень в умовах цього загострення першими особами держави.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *