Мародерство окупантів: крадене українське зерно московія вивозить до Туреччини за підробними документами

Вкрадене українське зерно росія завозить автотранспортом до окупованого Севастополя, звідти вивозить суднами в російські порти, після чого воно вже йде за підробленими документами як “російське”.

Про це повідомив Укрінформу посол України в Туреччині Василь Боднар.

“Як нам повідомляють, за документами завозиться не українське зерно і не з українських портів. Насправді відбувається таке: агресори крадуть українське зерно, завозять автотранспортом у Севастополь, звідки вивозять кораблями в російські порти, після чого воно вже йде за підробленими документами, ніби це російське зерно”, – сказав він.

Боднар пояснив, що якби ці вантажі заходили в турецькі порти за документами із окупованих Севастополя або Херсона, їх би не приймали, а оскільки їх нібито завозять із Краснодара чи Новоросійська, то для турецьких органів порушення немає.

“Це створює небезпечний прецедент. І ми маємо такі дії рф припинити. Ми швидко працюємо над формуванням доказової бази і певних рішень органів правосуддя, аби було юридичне обґрунтування незаконності дій рф та підстави для припинення руху цих суден”, – додав дипломат.

Боднар також зазначив, що учасники цих оборудок, які сподіваються надалі співпрацювати з Україною, стикнуться з серйозними обмеженнями, особливо компанії, які купують крадене.

“Ми передали турецькій стороні перелік суден, які використовуються росією та третіми сторонами для нелегального вивезення краденого зерна, в тому числі в порти Туреччини. Офіційна Анкара взяла це до уваги і пообіцяла докладно опрацювати”, – підсумував він.

Редакція

Редакція “Українського репортера”