Комітет ВР з нацбезпеки й оборони підтримав законопроекти Порошенка про реінтеграцію Донбасу

Комітет Верховної Ради з національної безпеки й оборони підтримав законопроект №7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”, внесений Президентом України Петром Порошенком до Верховної Ради.

Водночас робоча група має доопрацювати його з правками комітету, зокрема статтю 7 щодо необхідності виконання Мінських угод. Депутати вважають, що деякі положення Мінських домовленостей є застарілими і не можуть бути реалізовані. Зокрема, визначення приналежності Дебальцевого і Донецького аеропорту.

Під час обговорення законів сталася сварка між нардепами Надією Савченко та Юрієм Березою. Виступаючи, Савченко закликала “не робити ворогів народу з тих, хто воює на Донбасі”.

“Ви хочете мати Україну єдину і неподільну чи мститися один одному до скону? За часів Радянського Союзу було таке поняття, як “вороги народу”. Ними були названі наші вояки УПА на довгих 70 років. Ви зараз робите ту саму історичну помилку. Як би ви не ставились до тих, хто зараз воює на Донбасі”, – заявила Савченко.

На цю репліку різко відреагував член комітету Юрій Береза.

“Ви взагалі-то в українському парламенті, подумайте, що ви мелете. Перестаньте займатися пропагандою”, – відреагував Юрій Береза.

Альтернативний законопроект №7163-1 від Оксани Сироїд із “Самопомочі” Комітет ВР відхилив.

Президентський документ визначає Російську Федерацію агресором, а Мінські домовленості – пріоритетними під час здійснення заходів щодо відновлення територіальної цілісності України.

Крім того, Комітет відправив на доопрацювання законопроект №7164, яким президент пропонує продовжити ще на один рік дію закону “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей”. Цей пункт винесли із законопроекту про реінтеграцію Донбасу в окремий документ на вимогу “Народного фронту”.

Зокрема, запропонували внести поправку, що закон набуває чинності лише після виведення до Росії всіх незаконних збройних формувань та збройної техніки. Президент Порошенко уже повернув до Верховної Ради виправлений документ.

Закон про особливий статус передбачає амністію сепаратистів, які не скоїли тяжких злочинів, та їхню автономію в складі України (свої суди, міліцію, вільне використання російської мови і власні взаємини з РФ).

Поки Комітет Верховної Ради з національної безпеки й оборони розглядав президентські законопроекти, Петро Порошенко прийшов вранці на засідання фракції “Блоку Петра Порошенка”, щоб переконати проголосувати за них.

Очікується, що Президент Порошенко особисто презентує у Верховній Раді законопроекти щодо реінтеграції тимчасово окупованих територій. Парламент має розглядати їх сьогодні.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *