Кінець ворожим танкам на Донбасі. Протитанкові ракетні комплекси Javelin уже в Україні

Американські протитанкові ракетні комплекси Javelin уже в Україні. 30 квітня це підтвердив офіційний представник Державного департаменту США у відповідь на запит “Радіо Свобода”.

Нагадаємо, на початку березня Державний департамент США схвалив продаж Україні переносних протитанкових ракетних комплексів Javelin на суму $47 мільйонів. Києву дозволили придбати 37 пускових установок і 210 ракет до них.

Система Javelin (FGM-148) є першим серійним ПТРК 3-го покоління: ракета має інфрачервону головку самонаведення, завдяки якій реалізований принцип «вистрілив-забув», тобто оператор ракетного комплексу не повинен супроводжувати і коригувати політ ракети до цілі.

Вага комплексу з ракетою – 22,3 кг, максимальна дальність вогню – 4 750 метрів. Виробник заявляє про коефіцієнт успішних влучень в ціль на рівні 94%. Станом на 2017 рік вартість одного комплексу, в комплекті з шістьома ракетами, становить $1,3 млн.

Нагадаємо, що в оборонному бюджеті США на 2018 рік передбачено виділення $350 млн для надання безпекової допомоги Україні. Нашій державі дозволено продавати летальне озброєння оборонного характеру та суттєво розширено параметри підтримки у безпековій та оборонній сферах.

Зокрема дозволено використання коштів оборонного бюджету США на потреби реабілітації у медичних установах Сполучених Штатів поранених українських військовослужбовців, навчання та підготовку українських медичних фахівців у цій сфері, а також для зміцнення Повітряних та Військово-морських сил ЗСУ.

Україні зможуть передавати радіолокаційні засоби протиповітряної оборони та спостереження за надводною ситуацією; військово-морські протимінні засоби; кораблі прибережної дії та берегової охорони.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *