Канада посилює свою війську навчальну місію в Україні та надає додаткову допомогу

Канада продовжує та посилює свою військову навчальну місію Unifier в Україні, загалом кількість військових може бути збільшена удвічі.

Як повідомляє “Європейська правда“, про це оголосив прем’єр-міністр Джастін Трюдо.

“Сьогодні я анонсував збільшення підтримки для України… Канада разом з її демократичними союзниками підтримує Україну. Все, що ми робимо, вмотивоване нашим прагненням деескалації та дипломатичної розв’язки”, – зазначив Трюдо.

В офіційному комюніке повідомляють, що для невідкладної підтримки України та розширення місії виділяють 340 млн. доларів.

“Найближчими днями до України прибудуть додаткові 60 військовослжубовців, приєднавшись до 200 чоловіків і жінок, які вже на місці. Загалом чисельність місії може бути збільшена до 400 канадських військових. Розширення канадської військової присутності на підтримку України забезпечить продовження посиленого військового навчання і наставництва від канадських військових для українських до кінця березня 2025 року… Продовження і розширення операції UNIFIER доповнить дипломатичні зусилля Канади задля стримання та дескалації триваючих агресивних та дестабілізаційних дій Росії в та довкола України”, – зазначає оборонне відомство.

Канадські військові також співпрацюватимуть з Україною у сфері розвідки і кібербезпеки.

Крім того, Канада надає 50 млн. доларів на “розвиток і гуманітарну допомогу, а також додаткову підтримку Операційної програми задля миру й стабілізації, щоб підтримати реформи в оборонному секторі України та покращити спроможності інституцій безпековоої сфери. Канада також надаватиме Україні нелетальне військове обладнання”, – зазначає міноборони.

Канадський уряд також створить спеціальну робочу групу на базі МЗС для координації дій усіх урядових відомств у питаннях, що стосуються підтримки України. Дипломатичну команду додатково посилять фахівцями з реформ оборонного сектору та демократичного врядування, менеджменту конфліктів, консульських послуг тощо. “З цими додатковими ресурсами як в Оттаві, так і посольстві у Києві, Канада зможе продовжувати реагувати на триваючу ситуацію”, – зазначають у повідомленні.

З 2015 року канадські військові провели навчання для близько 33 тисяч українських військових, а також долучалися до підтримки реформ в оборонному секторі, у тому числі й у сфері цивільного нагляду у цій сфері.

Як зазначає канадське CBS, Джастін Трюдо на брифінгу захищав рішення уряду не надавати летальну зброю, наголосивши, що Канада прагне дипломатичної розв’язки, а її тренувальна місія в Україні – “найкращий спосіб, як Канада може допомогти”. В опозиції відреагували на це критичною заявою.

Нелетальне обладнання, яке планують надати – засоби захисту для військовослужбовців, металодетектори, прилади нічного бачення, тактичні аптечки і техніка для спостереження.

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *