Канада допомагає путіну уникати санкцій

Уряд цієї країни вирішив повернути Німеччині відремонтовану турбіну для використання в газогоні Nord Stream, видавши відповідне розпорядження, яке робить виняток із санкцій для цієї операції.

Про це повідомляє Bloomberg.

«Рішення було прийнято попри заперечення уряду України, а також великої української діаспори в Канаді, які наголошували, що повернення турбіни підірве режим санкцій», – зазначається в повідомленні.

Читайте матеріал: Канада боїться путіна? Країна створює прецедент, як знімати санкції з агресора

Німецька влада звернулася із закликом до Канади знайти спосіб повернути турбіну для використання в газопроводі, який постачає газ із росії до ФРН. У Берліні висловлювали побоювання, що московія скористається ситуацією для зупинки газогону Nord Stream, що завадить Німеччині заповнити газові резервуари до зими.

У суботу міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон заявив, що тимчасовий дозвіл на експорт був виданий після тривалих обговорень з європейськими союзниками, а також з Міжнародним енергетичним агентством.

Газова турбіна, побудована в Канаді компанією Siemens Energy AG, використовувалася в системі трубопроводу Nord Stream. Вона була відправлена на ремонт в Монреаль і залишилася там через санкції проти нафтогазової промисловості росії після її вторгнення в Україну.

Водночас Канада оголосила, що розширить санкції проти росії. Вони охоплять наземне й трубопровідне транспортування, виробництво металів, а також транспортного, комп’ютерного, електронного обладнання.

Малюнок Андрія Петренка.

Редакція

Редакція “Українського репортера”