Із катівні російських терористів в “днр” втік українець Григорій Сінченко

Григорій Сінченко здійснив втечу з “підвалів” терористів, які затримали його восени 2019 року.

Про це повідомляє “Укрінформ“, якому про подію розповіла мати незаконно затриманого терористами Григорія Сінченка Тетяна Гулевська.

“По місцевому телеканалу новину про втечу крутять у зведеннях “МВД”. Тим, хто вкаже, де він переховується, обіцяють нагороду. Представники спецслужб були удома у моєї мами. Погрожували їй, мені, сину, казали, якщо знайдуть, не випустять живим”, – розповіла Гулевська.

Терористи демонструють фото українського втікача з застінків з опіками від тортур на обличчі по телебаченню.

25-річного Григорія Сінченка було заарештовано в окупованому Донецьку 2 грудня 2016 року. Його звинувачували у партизанській діяльності, незаконному зберіганні зброї, підривах вишки мобільного оператора Фенікс. У грудні 2017 року Сінченко разом з 74-ма бранцями, яких тоді обміняли, повернувся в Україну.

Як розповідав колишній в’язень терористів, релігієзнавець Ігор Козловський, якого терористи тримали у підвалі разом з Сінченком, думки про помсту з’явилися у Григорія ще під час тюремного ув’язнення у бойовиків. Сінченко не відмовився від цієї думки і після звільнення під час “великого обміну”.

У інтерв’ю “УП” мати бранця згадувала:

“Спочатку син був у Києві, де пройшов курс лікування. Після йому дали кімнату в модульному містечку для переселенців в Харкові. Приїжджала до нього, привозила гроші, які ми накопичили, пропонувала придбати квартиру, але він відмовився. Згадуючи час, проведений в полоні, він розповідав, що часом йому найбільше хотілося померти. Неможливо було перенести біль – підводили струм до статевого органу, доводилося по шість годин висіти на наручниках, витримувати сильні побої.”

Мати наводить слова сина: “Він казав: “Вони не люди, вони знущаються і б’ють заради задоволення”. Він знав, на що йшов. Він пережив дуже жорстокі тортури, вмирав там “на підвалі”. І тоді ще казав: якщо виживу, то вийду і обов’язково помщуся. Ти ж бачиш, скільки хлопців загинуло! Скільки у Донецьку цвинтарів, скільки по всій Україні вояків без рук, без ніг… Чому ж я повинен ховатися?”

У жовтні 2019-го Сінченка знову затримали “спецслужби ДНР”. І до цього часу його рідні точно не знали, де він і що з ним. Де зараз знаходиться втікач від терористів – невідомо.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *