Група міжнародних юристів подає позов проти росії на понад трильйон доларів

Російські активи можуть бути арештовані по всьому світу. Адже потужний консорціум юристів з України та інших держав готується подати колективні позови у кількох країнах щодо компенсації втрат, завданих  повномасштабним вторгненням московії до України.

За словами координатора кампанії Джейсона МакКью, команда складається з кількох сотень юристів – представників великих юридичних фірм. Вони мають намір позиватися з росією, приватною військовою компанією “Ліга” (колишньою ПВК “Вагнер”) та бізнесменами, пов’язаними з ними, у кількох юрисдикціях, зокрема США та Великобританії. Про це повідомляють у новинах британські ЗМІ.

Так, The Guardian пише, що цілями юристів стануть російські активи по всьому світу – як ті, що потрапили під санкції, так і ті, обмеження на які ще не накладено.

МакК’ю уточнив, що йдеться про приватні позови, які не пов’язані з Українською державою. Натомість команда юристів розраховує отримати від Києва підтримку у вигляді надання доказової бази та розвідданих. Про реакцію з боку керівництва України поки що інформації немає, однак, за даними газети, українські посадовці проводять зустрічі з представниками консорціуму.

Експерти вважають, що основними одержувачами компенсацій будуть особи, які втратили близьку людину чи майно або дістали тілесні ушкодження. Після них ідуть державні та місцеві установи, а далі – підприємства. Сума загального потенційного позову до РФ може перевищити $1 трлн.

Редакція

Редакція “Українського репортера”