До України прибули пускові установки для NASAMS від Литви

Литва підтвердила, що передала Україні дві пускові установки для NASAMS.

Про це повідомляється на сайті литовського Міністерства оборони.

Міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас заявив, що придбані пускові установки NASAMS “будуть інтегровані в підрозділи вогневого управління ЗСУ, таким чином доповнюючи і розширюючи операційні можливості систем NASAMS, подарованих Норвегією і США”.

“Наша підтримка залишається важливим фактором в обороні України. Ми дослухаємось до потреб України і закликаємо наших союзників також їх почути”, – сказав Анушаускас.

У червні Агентство оборонних ресурсів при Міноборони Литви підписало контракт із норвезькою компанією Kongsberg на придбання пускових установок NASAMS. Перед переданням установок українські військовослужбовці пройшли комплексну підготовку.

Разом із пусковими установками NASAMS Литва також надала автомобілі з великим пробігом, необхідні для екіпажів ракетних комплексів. Додатковий пакет для обслуговування комплексів надало норвезьке Міноборони.

Загальна вартість військової допомоги Литви Україні становить уже близько пів мільярда євро.

До видатків бюджету на 2024 рік у Литві планують включити підтримку України на суму 340 мільйонів євро.

Допомога Україні надавала литовська армія.

Найближча планова військова підтримка Литви включає боєприпаси для гранатометів, транспортні засоби та різноманітне обладнання, необхідне для зимового сезону.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *