До Києва приїхав голова МЗС Британії Девід Кемерон. Це його перший робочий візит на новій посаді

До Києва 16 листопада прибув новоппризначений очільник МЗС Великої Британії Девід Кемерон. Він зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським.

Про це повідомили в Офісі президента.

Зеленський привітав Камерона з призначенням і подякував, що свій перший робочий візит на новій посаді він здійснив до Києва.

“Це дуже важливо, особливо зараз, коли світ приділяє свою увагу не лише ситуації на полі бою в Україні. Ми вдячні за непохитну підтримку України з боку Сполученого Королівства. Вдячні за теплий прийом українських громадян у Великій Британії. І раді тому, що ви приїхали в Україну”, – сказав глава держави.

Він також високо оцінив оборонну співпрацю зі Британією. Це дозволяє ЗСУ ефективно захищатися від російського нападу, зокрема завдяки далекобійній зброї.

Зеленський наголосив, що ще один важливий пріоритет напередодні зимового періоду – посилення української системи ППО для захисту громадян та критичної інфраструктури від російських обстрілів.

Сторони обговорили безпекову ситуацію в Чорному морі та подальшу роботу альтернативного “зернового коридору”. Український президент подякував британському уряду за активну підтримку роботи цього маршруту та спільні зусилля з упровадження страхування цивільних суден.

Зеленський з Кемероном скоординували позиції щодо реалізації спільних багатосторонніх і двосторонніх ініціатив, зокрема в контексті просування “формули миру” та напрацювання безпекових гарантій у розвиток ухваленої G-7 на Вільнюському саміті НАТО cпільної декларації про підтримку України.

Окрему увагу сторони приділили питанням євроатлантичної інтеграції України та підтримки Британією поступу держави до членства в НАТО.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *