Держсекретар США Ентоні Блінкен прибув до Ізраїлю

Держсекретар США Ентоні Блінкен прилетів до Ізраїлю. Він збирається зустрітися з прем’єр-міністром Біньяміном Нетаньяху, президентом Ісааком Герцогом та іншими високопосадовцями, щоби висловити підтримку Ізраїлю в боротьбі з ХАМАС.

Про це повідомляють The Times of Israel та Reuters.

Перед своїм вильотом держсекретар зробив заяву:

“Я їду з дуже простим і чітким повідомленням від імені президента США й американського народу, а саме — що Сполучені Штати підтримують Ізраїль. Ми прикриваємо Ізраїль. Ми підтримуватимемо його сьогодні, завтра і щодня. Ми рішуче виступаємо проти тероризму. Ми бачили майже невимовні дії, які майже неможливо описати, які скоїв ХАМАС проти ізраїльських чоловіків, жінок і дітей. З часів ІДІЛ ми не бачили такого роду розбещеності, і ми продовжуватимемо рішуче протистояти цьому”, — слова Блінкена цитують на сайті Держдепартаменту США.

Він також зазначив, що США продовжуватимуть працювати, аби жодна інша сторона не приєдналася до боротьби проти Ізраїлю. Блінкен додав, що він також працюватиме з ізраїльськими колегами, щоб знайти заручників, включно з американськими громадянами, і звільнити їх.

“Ми втратили 22 американців; це число все ще може зрости”, — повідомив держсекретар. До того ж понад 100 людей ХАМАС тримає в полоні, серед них можуть бути американці.

В аеропорту імені Бен-Ґуріона його зустріли кілька високопосадовців, серед яких міністр закордонних справ Елі Коен.

Відповідаючи на питання про те, чи закликала адміністрація Байдена Ізраїль проявляти стриманість у відповідь на атаки ХАМАС, Блінкен сказав: «Ми знаємо, що Ізраїль вживе всіх можливих запобіжних заходів, як і ми. Це те, що відрізняє нас від ХАМАСу та терористичних груп, які займаються найогиднішою діяльністю».

У п’ятницю Блінкен вирушить до столиці Йорданії Аммана, де зустрінеться з високопоставленими йорданськими посадовцями, а також з президентом Палестинської автономії Махмудом Аббасом, який подорожуватиме з делегацією, до складу якої входять голова розвідки Палестини Маджед Фарадж і генеральний секретар Виконавчого комітету Організації визволення Палестини Хусейн Аль-Шейх.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *